Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki kapott már közgyógyot...

Aki kapott már közgyógyot magas gyógyszer költségek miatt annak mennyi volt az egy főre jutó átlag jövedelme?

Figyelt kérdés
Nekem állandóan 4 féle gyógyszert kell szednem aminek a költsége átlagosan 1910 Ft de most éppen 7-et kell szednem ami több mint 3000 Ft-be kerül az átlag kereset 34000 Ft de még tanulok és nincs önálló jövedelmem akkor megkaphatom a közgyógyot ti mennyi átlagkeresetre kaptátok meg?! a válaszokat előre is köszönöm.
2012. máj. 31. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez településenként változó (attól függ, milyen "gazdag" az önkormányzat), hogy milyen átlagkereset alatt adják meg, de a határ kb. a duplája az általad írt 34 ezres jövedelemnek (legalábbis nemrég ilyen összeget hallottam).
2012. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy az önkormányzat a csőd szélén áll és nem tudom mert az új jogszabály 28500 Ft-ot ír
2012. máj. 31. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, ma utánaérdeklődtem:

normatív:

28 500

méltányos

42 750

ezen belül egyedül élőnél:

57 000


Azt javaslom, hogy adj be méltányossági kérelmet.

2012. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 marcus68 válasza:
Sajnos azt tapasztalom, hogy sok olyan ember kap gyógyszer támogatást akinek nem lenne fontos, havi 10.000ft-ot és közel se költ annyit gyógyszerre, de azért halmozza a sok gyógyszert, nagy dobozzal van már belőle, bezzeg akinek nagyon fontos lenne az az utolsó pénzét költi el fájdalom csillapítóra és egyébre az le van ejtve. Miért nincs ez normálisan megállapítva, a pénz továbbra se jó helyre megy, össze kaphatná már magát az illetékes hivatal és megnézhetné ki kap és ki nem jogosan. Ez hasonló ahhoz, hogy sok leszázalékolt ember kint bír napszámozni tűző napon és sok beteg embernek dolgozni kell olyan állapotba ami már minősíthetetlen. Na igen most mindenkit berántanak felülvizsgálatra, de nem változik semmi, sok egészséges továbbra is le lesz százalékolva :))))olyan leszázalékolt dicsekszik azzal hogy 5 éve nem vette fel a nyugdíját és feketén dolgozik mint egy bivaly :)))Na ez az igazi probléma, ezzel kéne sokkal többet foglalkozni, és azokat az orvosokat azonnal beverni a börtönbe aki így százalékol le embereket. Miért nem az kap segítséget aki tényleg beteg és miért kap az segítséget akinek sok pénze van és egészséges ? Na ezt válaszolja már meg valaki:)))
2012. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!