Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más is úgy gondolja hogy nem...

Más is úgy gondolja hogy nem normális iskolákban, középsulban a meztelen vizsgálatok, meg a nemiszerv, vagy lányoknál mell és bugyiba nézés?

Figyelt kérdés
Nem kellene beszabályozni hogy a vizsgálat meddig mehet el?Ennyire kiterejed vizsgálatokhoz nem kellene szülőktől külön engedélyt kérni,informálini?
2012. jún. 22. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
egyet értek!
2012. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
gyereknek meg szorongása lesz ezek miatt később..
2012. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

Jó Isten, melyik iskolában csinálnak ilyet?

Hát az én időmben ilyen még nem volt, pedig nem vagyok annyira öreg.

Hát ott vér folyna, ha a gyerekemmel csinálnának ilyet, és nem az én vérem.

2012. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ez zavar,menj el inkább rendelőbe, de másképp nem fogja tudni véleményezni az állapotod.
2012. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
csináltak ilyet nálunk általánosban.Marha szar, ha egy kisgyereknek terpesztenie kell és még le is fogják,ha nem hagyja magát.Ez megmarad,mert akkor már nem olyan kicsi a gyerek,hogy ne érezzen szégyent vagy szorongást szerintem-
2012. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
49%
A meztelen vizsgálattal nincs semmi baj, szükség van a rendszeres szűrésre. Viszont az nem mindegy, hogy milyen körülmények között történik ez. Engem is zavart, mikor nyolcadikban és középsuliban 10-en várakoztunk meztelenül (bugyiban) és a végére mindenki tisztában volt vele, hogy ki mióta menstruál...
2012. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ilyen nem volt hogy meztelenre kellett vetkőzni. De egyik barátnőm sulijába bizony volt ilyen. Ott a rendelő előtt volt egy kisebb szoba ott már le kellett vetkőzniük bugyira meg melltartóra kettesével hívták be őket akkor már amint becsukták az ajtót bugyit melltartót is le kellett venniük és úgy vizsgálták őket mindenhol, még a nemi szervükhöz is hozzányúltak. Ez nagyon megalázó volt mindenkinek volt is belőle balhé de ennél többet még nem tudok.

Nálunk a suliban is volt nemiszerv vizsgálat de csak a rendelőbe kellett levetkőznünk bugyira meg melltartóra az orvos meg egy válasz fal mögött vizsgálta meg a nemi szervünket de csak ránézésre és a bugyit se kellett levennünk csak félre húzni hogy lássa mi a helyzet, és előtte megkérdezte hogy ebbe bele egyezünk-e és mondta hogy erre pontosan miért is van szükség. Aki nem akarta annak nem kellett persze de akkor adott neki beutalót egy szakorvoshoz hogy annak mutassa meg és vigye róla papírt vissza az iskola dokinak erről. Ez így normális vizsgálat, de az hogy ott meztelenkedjünk más vizsgálatoknál is az már túlzás. 17/l

2012. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem maga a vizsgálat a baj, a nemi szervek egészsége nagyon fontos dolog.


Az a baj, ha ezeket mindenki előtt végzik, nem külön szobában, ahol csak egy gyerek van az orvossal, asszisztenssel.


Nekünk egyszer volt ilyen meztelen vizsgálat 4 év alatt középsuliban. És éppen ez volt a problémán, hogy névsor szerint, csoportokban küldtek fel minket tesióráról, orvosiba be, ott pedig mindenkinek azonnal pucérra kellett vetkőzni. Semmi függöny, semmi külön szoba, mondták a neveket, mentünk sorban a dokihoz, csinálták a vizsgálatokat, kérdezték az adatokat, a többi meg addig várt odébb és röhörészett.


Nyilván azért csinálták így, hogy tempósabban menjen a dolog. De ez azért tizenévesen elég kellemetlen érzés, álltam ott végig egy szál semmiben az osztálytársaim meg nézték, ahogy hátra kell húznom a fitymám, meg a tenyerembe vennem a herezacskómat :(

Az adatokat is mindenki előtt vették fel, szerintem a többieknek semmi köze hozzá, hogy milyen betegségeim, műtéteim, csonttöréseim voltak, mennyi a vérnyomásom stb.

Az egész procedúra végig anyaszült meztelenül :(

2012. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nagyon megalázó,nem normális,ahhoz hogy iskolában bárki megfelelejen egészségügyileg nem hinném,hogy bárkit is meztelenül kellene vizsgálni,vagy a nemiszervét nézegetni,ez utóbbi nem is tartozik az iskolára.Aki meg akarja magát vizsgáltatni nemileg az el tud menni szakorvoshoz,vagy megkérni egy általa választott orvost,akár saját orvosát.A legmegdöbbentőbb hogy írták több helyen a vizsgálatokat elvégeztetni nem kötelező senkinek sem,na ezt valahogy elfelejtik közölni.Na meg hogy fél osztály előtt vizsgálni,de akár egy osztálytárs is elég a megalázó helyzethez.Az én időmbe sem merészkedtek el eddig.Igen durva,és senki nem csinál semmit,amikor erre nem kötelezhetnek senkit sem,csak tűr,ez a legnagyobb baj.
2012. jún. 30. 18:01
 10/12 A kérdező kommentje:

A legdurvább az egészben,hogy normál helyzetben szakorvosnál csak az érintett,vizsgált területnek kell szabadnak lenni,tehát sem urológusnál,sem nőgyógyásznál nem meztelen az ember,csak alul öltözik le,a másik kulturált helyeken csak az orvos van bennt jelen,van válaszfal,vagy külön vizsgáló és nem kényszerítés miatt megy oda senki,kötelezni erre senkit nem lehet,hanem maga dönt így.

Utána meg csodálkoznak hogy a gyerekek,fiatalok nem járnak semmilyen szűrésre el,nem mennek el,ha észreveszik,hogy valami baj van akkor sem,csak ha már fáj,vagy nagy a baj,ilyen megalázó élmények után nem is csoda.De a szülőknek sem kellene ezt hagyniuk.


Iskolákban nem szabadna beleegyezés nélkül ilyen vizsgálatot végezni,sokkal fontosabb lenne,hogy megtanítja,elmondja esetleg az orvos,hogy hogyan tud önvizsgálatot végezni egy fital,ha baj van hova tud menni,mire figyeljen.Van aki nagyon szégyenlős és hiába lenne egyenkénti vizsgálat akár,ha nem saját döntéséből menne el rá,hanem iskolai kényszer hatására vesz rajt részt,igen nagy károk érik.Nem vagyunk egyformák,ezért nem is szabadna kötelezni erre a diákokat,egymás előtt meg egyáltalán nem szabadna vizsgálni őket,hiszen hiába osztálytárs,de az intimebb testéhez,betegéségeihez semmi köze a másiknak,hol van az orvosi titkoktartás ilyenkor

2012. jún. 30. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!