Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mely előírás szerint állapítjá...

Mely előírás szerint állapítják meg az össz-szervezeti egészségkárosodás %-t? Illetékesek ködösítenek "kombinált számítási mód", lehetetlen leellenőrizni mit számoltak. "Arcra" megy a dolog, vagy "államtitok", amit 99 évre zároltak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 23:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Miután eddig senki nem tudott vagy akart válaszolni, röviden a történet, hátha VALAKINEK eszébe jut és infót ad:

57 évesen rokkant nyugdíj megállapítást kértem több betegség miatt. Megvizsgáltak, 42 % össz-egészségügyi károsodást állapítottak meg. Ez kevés a roki nyugdíjhoz. Megfellebbeztem, további betegségeket dokumentáltam különböző orvosokkal. II. fokon elismerték ezeket is, de ugyanúgy 42 %. Munkaügyi bíróság, igazságügyi orvosszakértő, újabb különféle betegségek pluszban, de 42% maradt bebetonozva. Vélemény eltérést adtam be dokumentumokkal, és kértem a kiszámítás módjának ismertetését. A tárgyaláson a TB jogász "kombinált számítási mód, de rajta van a neten". A bírónő közölte, hogy ő sem találta. TB jogász mondta: kiadják nekem, ha a bíróság úgy dönt. A bírónő döntése: nem látja szükségesnek, marad a 42 % megfellebbezhetetlenül.


Ezek után már tényleg érdekelne, miért fagyott le a kalkulátor 42%-nál ! Ha tudnám a számítást én is összeadnám ...

2009. júl. 10. 20:00
 2/2 dzsini_elf válasza:

szép napot Mindenkinek!

Szeretném megtudni, hogy az ORSZI kombinációs táblázat eredménye miként jön ki. Valószínű, hogy nem a részkárok egyszerű összeadásából. Kérdéseket találtam csak, választ erre vonatkozóan nem. Rokkantnyugdíj iránti kérelmemet elutasították, nem érte el a 50 %-ot. (Részletezés: Hypert. ill. kardiológiai részkár 20% - 10 %, Diabetes részkár 15 %, psych. 8 %, mozgásszervi 4 % = 46 %)

Nagyon elkenődtem.

matyin#e-mail 2010.06.26. 07:23

Számitás a következő.

Hypert. ill. kardiológiai részkár 20% ,maradék 80%, annak 10%-a=8%,20+8= 28%, maradt 72%,Diabetes részkár 15 %, 72% nak a 15%-a = 15%, 20+8+11,25=39,25%, maradt 60,75%,nak a psych. 8 % = 4,86%, 20+8+11,25+4,86=44,11%, marad 55,89%, nak a mozgásszervi 4 %= 2,23, Tehát 20+8+11,25+4,86+2,23=46,48 % Lekerekítve az 46%

2011. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!