Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van esély a leszázalékoltatáso...

Jozzy27 kérdése:

Van esély a leszázalékoltatásomra?

Figyelt kérdés

Üdvözletem. József vagyok 32 éves bajai lakos. A kérdésem az lenne, van esély a leszázalékolásomra, mivel 2011 nyár eleje óta zsibbad a bal alkarom. Voltam vizsgálatokon, ahol kiderült, hogy van egy tumorom a gerincvelőmön a CII. -CIII közti porckorong magasságáig. Van esély a leszázalékolásomra? Mivel jelenleg külsö sugárkezelésre vagyok előjegyezve.



A vizsgálatok amiken részt vettem:

2011.08.30: mellkas RTG: negatív

2011.08.30: nyaki gerinc RTG: bal oldalon 40 mm-es nyaki borda

2011.11.11: gerinc MR

Eredménye:

Egy alacsony gradusú glialis daganatnak megfelelő intramedullaris elváltozás volt látható a thoraco-cervicalis átmenetben kezdődöen egészen a C.II-III közti porckorong magasságáig.Műtétet akkor nem tartottak indokoltnak, szövettani mintavétel sem történt.

Kontroll MRI-t és LP elvégzését javasolta az idegsebész.

LP: Normál fehérjekép, átjárhatatlan vér-agy gát.

Fizikális állapota azóta nem progredialt.Sem légzési zavarok, sem kis kézizom ügyetlenség és gyengülés nem állt be.Jelentős izom atrophia sem alakult ki.

2012.01.25 kontroll MRI felvételek nem igazoltak progressiot és változatlanul az alacsony gradusú glialis tumor látszik a legvalószínűbbnek.Térfoglaló folyamat gyanúja a myelon szerkezetében a CII-es csigolyatest magasságában, mely a korábbi vizsgálathoz viszonyítva változást nem mutat.


A tünetmentes túlélési idő hosszabbítását eredményezni képes fractionalt besugárzás céljából küldi intézetünkbe a PTE Onko-neurológiai, idegsebészeti Team.


Epikrízis:

Külsö sugárkezelésre elöjegyezzük a várólistánkra.Amint konkrét időpont lesz, telefonon értesítjük.


Ez volt 2012.04.19.-én.

Azóta várom, hogy szóljanak a sugárkezelés kezdetével kapcsolatban.Annyit tudok, 28 kezelést fogok kapni.

Heti lebontásban 5-öt, hétfötöl-péntekig.



2012. jún. 27. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mert a vizsgálati eredményekhez sem értek. De azt tudom, hogy az unokatesómnak szintén a gerincvelőjén volt daganat. Ezt megműtötték,eltávolították neki. Ez után azthiszem fél évig volt a rehabilitáción és után még egy évig mindenféle tornákon,mert meg kellett tanulnia újra járni,írni,fogni stb. Mostmár jól van,rendszeresen jár vizsgálatokra,de teljes életet él. Nálad ez nem működik???
2012. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezt mindenképp az orvostól kéne megkérdezd, ő fog tudni pontos adatokkal szolgálni és amennyiben van értelme a leszázalékoltatásnak, ő fog eligazítani is, hogy merre indulj, milyen egyéb papírokra van szükséged
2012. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nálam a sikeres mütét esélye csupán csak 2 %-ék.

A szövettani mintát azért sem mertek venni, mert féltek, hogy bevérzik, begyullad, és az eredmény ugyan az lenne.Az egyik pécsi professzor azt mondta, ha nem fog müködni a besugárzás, akkor esetleg a csigolyát tudják majd kicsit tágítani belülröl, hogy legyen helye a tumornak növekednie.

Mást sajnos nem tudnak tenni.

2012. jún. 27. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Hogy vagy a kérdésed óta?
2023. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!