Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehetséges az, hogy a...

Tetris kérdése:

Hogyan lehetséges az, hogy a XXI. században, Európa közepén, Magyarország az egyik legnagyobb kórházában nincs elég cérna a műtőben?

Figyelt kérdés

A héten befektettek egy nőgyógyászati műtét miatt a Szent János kórházba. A műtét előestéjén ki kellett bírnom potyára egy kiadós beöntést,meg egy előkészítő injekciót.

A műtét napján telik-múlik a délelőtt, miközben én az ájulás határán vagyok az izgalomtól, mikor bejön az orvosom, és közli: haza kell küldenie, elmarad az operációm. A műtőből ugyanis kifogyott a cérna. Vígasztaljon a tudat, hogy nemcsak engem kellett emiatt hazaküldeiük. És nagyon sajnálja, és bocsánat, és hát ez van..... stb

Majd jövő héten kell telefonálnom, hogy van-e már cérna.

Mégis mit szóltok ehhez? Ez kész tragikomédia! Mi folyik ebben az országban?



#Jánoskórház
2012. jún. 28. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

anyám vakbélműtétjét biztos ezért kapcsozták és nem varrták. :)


egyébként tényleg szégyenletes, h audira meg lususvillára van pénze a politikusoknak, de pár méter cérna az már nem fér bele a költségvetésbe.


sajnálom, és mielőbbi sikeres műtétet, gyógyulást kívánok!

2012. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem Debrecenben műtöttek és még egy darabig bent kellett feküdnöm az osztályon. Ott pár nap múlva azért maradtak el a műtétek, mert az altatógáz fogyott ki.:/

Ez már majd 10 éve volt, szóval nem új keletű a probléma. Természetesen akkor is felháborító.

2012. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és az együttérzést!
2012. jún. 29. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én 3 hónapos történetem:

Édesapámnak otthon elszakadt az ínszalagja az ujjában.

Nyugállományú katona+13.ker.ben is lakunk,úgyhogy irány az ÁEK.

3,5 óra kínkeserves várakozás után(hozzáteszem nem,nem a beteg volt sok,a kedves orvosok facebookoztak/youtuboztak a betegfelvételnél) megnézni a doki.

Háát lehet műteni kell-lehet nem kell műteni-igazából a legjobb lenne a sín.Igen,ám csakhogy a kórházban nem volt!!!Egy egyszerű fémsín!Irány 1-es ügyeletes patika nincs ott,majd így tovább.7 ügyeteletes patikában is voltam(szombat éjjel történt) egyik helyen sem volt.

Vissza az Áek-ba mondjuk mi a helyzet,majd cinikusan a betegfelvevő 20-éves srác,most már lehet elmenni,nem élet-halál kérdése,majd ha megvették jöjjenek.


Ennyi!

Édesapám 42 évig dolgozott,fizette a járulékokat,hogy lehet,hogy nincs egy ilyen nagy kórházban egy egyszerű sín?!Hogy lehet,hogy nekem kell éjjel járni a várost,mert nincs a kórházban?!És mikor mindent megteszek,de nincs,szó szerint fennhangon szinte kitesznek a kórházból...

Valóban nem halálos probléma,Hála Istennek,de mégis milyen helyzet van Magyarországon?!


Sajnos,tudok rokonoktól Kelet-Magyarországon olyan kórházat,ahol szó szerint kell vinni műtét után az algopyrint vagy a cataflamot neked,mert annyira meg vannak szorulva,hogy nincsen egy sima,mezei fájdalomcsillapító sokszor az osztályon..


SZÉGYEN!

2012. jún. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,elfelejtettem:

Mielőbb jobbulást és jó egészséget!

2012. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja, a sürgősségi osztály a legjobb, ott olyan sürgősen ellátnak, hogy édesanyám este 6tól, éjjel 11ig ott szopakodott. jó hogy nem a vajúdó nőket ültetik le egy egész estére, h ott szülje meg a babát...


az én sztorim meg annyi, h egyik éjjel a párommal kicsit hevesebbek voltunk, és elszakadt a gumi.

elmentünk az egyik helyre, ami állítólag illetékes ilyen ügyekben. ott a portástól a legutolsó nővérig el kellett mondanom kb mindenkinek, h mi történt az éjjel, utána azt mondták, h menjünk át a kerületi kórházba, mert oda tartozom.

oké, menjünk. ott is a fél kórháznak elmeséltem a bajomat, mire bejutottam egy szakorvoshoz.


tehát kb fél Budapestnek kellett megtudnia h én előző éjjel nemi életet éltem, mire végre kaptam egy receptet a 72 órásról.

imádom az egészségügyet, meg a krva bürokráciát is, de nagyon.

2012. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Látom, nem egyedülálló a történetem. Mindenkinek ment a kezecske.
2012. júl. 2. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!