Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik orvosnak mennyit adnátok?

Melyik orvosnak mennyit adnátok?

Figyelt kérdés

A fogadott orvosom lekéste a szülést (nem az ő hibája, villámgyors szülés volt).

Az ügyeletes orvosnál született a baba, a szülésznő is sokat segített (nem volt fogadott szülésznő).

A dokim akkor ért oda, amikor már kint volt a baba, ő varrta össze a gátat.

Kérdésem, hogy osztanátok meg a 100.000 Ft-ot, amit a dokimnak szántam a doki, az ügyeletes orvos és a szülésznő között?



2012. jún. 30. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a 100ezret azért adtad volna, mert ő nézett meg havonta és akkor nem adtál, vagy akkor is kapott minden alkalommal?
2012. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ajándékkosarat adnék annak, aki közelebb áll hozzám (akit jobban ismerek). A többieknek csak megköszönném amikor találkozunk, vagy megköszöntem volna ott helyben.


Nem tudom, mert én ellenzem a hálapénzt (pedig én is orvosnak készülök). Esetleg az ügyeletes orvosnak 30-40, a szülésznőnek 20-25, és 40 körül a dokidnak.


De teljesen el vagyok képedve a dolgon, mert az ügyeletes orvosnak ez a munkája, a szülésznőnek szintén, az orvosod pedig akkor éppen jelen sem volt, tehát nem tudom, érdekes lehet az a szituáció, amikor így utólag a baba után adsz neki pénzt és még el is fogadja...

(Pedig tudom, hogy rettentő keveset kapnak az orvosok, gyakorlatilag némelyik eladó jobban keres...)


Én javaslom, hogy fontold meg az ajándékkosaras ötletet is. Nem kell készet venni, magad is összeállíthatod, és lehet még olcsóbban is kijössz és mosolyt csalsz vele az orvosok arcára. Akit nem ismersz és nem tudod milyen ajándéktárgynak örülne annak mehet valami jó bor, minőségi bonbon (vagy olyasmi, mint a Mercy csoki), esetleg a szülésznőnek orchidea stb. (Egyszer mesélte egy szülész-nőgyógyász hölgy, hogy ő azt kapott az egyik páciensétől és nagyon örült neki, kitette a rendelőbe, mindenki dicséri.) Vagy lehet úgy is, hogy valakinek csomag, másnak pénz.

2012. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

08:17 vagyok

Na igen, valóban nem mindegy az sem, hogy a te orvosod kapott-e már pénzt, vagy most szeretnéd neki megköszönni így egyben. Akkor szerintem 50-60 mehet neki, ha végig ő foglalkozott veled. Persze nem voltam ott a szülésnél, nem tudom mennyire volt "nagy munka" az ügyeletes orvosnak és a szülésznőnek.

2012. jún. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ügyeletes orvosnak és a szülésznőnek (ha meg voltál velük elégedve) max 10ezer Ft-ot adnék, a fogadott orvosnak pedig fentiektől függően.
2012. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

100 000 FT-ot? Te jó ég! Ennyit semmiképpen nem adnék egyiknek sem. Tiszta szégyen, hogy manapság ez elfogadott...

Az ajándékkosaras ötlet szerintem is jó.

2012. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a gyakorlat (sokaktól így hallottam) az hogy a fogadott orvosnak a magánrendelés összegének 10 szeresét "illik" adni, ami esetünkben 100.000 Ft lenne. Mindezt úgy, hogy az ember hafonta kifizeti a magánrendelés díját is.

Én most így gondolom:

Dokim: 50 ezer(mivel lekéste az első félidőt, de a továbbiakban is hozzá szeretnék járni)

Ügyeletes doki: 20 ezer

Szülésznő: 10 ezer.


Szerintetek?

2012. jún. 30. 17:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért a szülésznő kapja a legkevesebbet?
2012. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert a vajúdás kb. 20 percig tartott, és mert szerintem hülyén jönne ki, ha a szülésznő többet kapna mint az orvos. A felelősség végülis az orvosé, és hát az sem mellékes szerintem, hogy egy orvos éveket tanult azért, hogy diplomája legyen, nem beszélve a gyakorlati időről. Lehet, hogy rossz a logikám, de szerintem a dokinak kellene többet kapnia.
2012. jún. 30. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a logikád. Ha baj van szülés vagy bármiféle beavatkozás közben, az első dolog amit az orvosok tesznek, hogy megpróbálják másra hárítani a felelősséget. Pl. a szülésznőre, ápolónőre, stb stb...

Egyébként meg mindenki kap fizetést a munkájáért, ezért jobb az ajándékkosár...

2012. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a 100 ezer durva összeg. Én is 10 ezres magánrendelésre jártam, de nem kapott volna a dokim 100 ezret, ha bejön a szülésre... Nem jött, mert épp hosszú hétvégézett. 20 ezret kapott így az ügyeletes orvos, akivel nagyon elégedett voltam, 5 ezret kapott a szülésznő, akivel szintén elégedett voltam. Szerintem tartsd meg a pénzt, inkább a babára költsd!
2012. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!