Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit adnátok/adtatok az...

Mennyit adnátok/adtatok az orvosnak a szülésért?

Figyelt kérdés

Fogadott orvosom van, úgy gondoltam, ha már magánra hozzá járok és ő foglalkozik velem 9 hónapon keresztül akkor már ő is fejezze be a dolgot, hiszen már szinte minden nyavalyámat ismeri, a babámmal is képbe van.

Egy vizsgált nála 6.000, de ha nem vizsgál, csak uh-ot csinál az 5.000 forint. Minden hónapban voltam egyszer, volt hogy 2x is.

A szülésnél nem mondta meg, hogy mennyit kér. Ilyen feltételek mellett ti mennyi pénzt adnátok? Vagy adtatok anno amikor hasonló árért voltatok magánrendelésen? Köszönöm.


2011. szept. 29. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél szintén magán rendelésre jártam, ahol alkalmanként 8000ft-ot fizettem, ha plusz vizsgáláat is volt akkor 9000ft.

Fogalmam sem volt, hogy mennek a dolgok, de abban biztos voltam,hogy szeretném,ha ott lenne amikor szülök.


Hát bátor voltam, és rákérdeztem,hoyg hogy működik ez. Először iszonyúan zavarba jött, de aztán mondtam neki, hogy ne szemérmeskedjen, mert nekem tényleg fogalmam sincsen, nincsenek kisbabás ismerőseim, nincs kitől érdeklődni a szokásokról,inkább mondja meg ő első kézből,hogy ez hoyg szokott menni.


Erre ő nagynehezen kibökte, hoyg olyan 70-90 között szoktak kapni.

80e ft kapott.


Most várom a második babánkat, és kb ugyanennyit fog kapni. Ugyanis nem sok vizet zavar a szülésnél, bejött, figyelt rám, meg vol taz embernek egy olyan érzése hoyg képviseli őt valaki a kórházban, de csak a végén segített igazán, meg összevarrt.


Azt mondják, általános illem, hoyg a magánrendelés egyszeri díját kell 10-el megszorozni, és ennyit szokás adni.

De aztán meg vannak akik ezzel nem fogalkoznak, és adnak amennyit tudnak.

2011. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha magánrendelésre jársz, ott megvannak a tarifák, sőt van olyan, aki már a terhesgondozások alkalmával ki is böki, hogy ő ennyiért és ennyiért szüleszt.

Én sima SZTK-s rendelésre járok, eddig nagyon elégedett vagyok vele és nem fogok a szülésért sem fizetni egy petákot sem. Ebben az egyben nagyon következetes vagyok, ha tb alapon veszek igénybe szolgáltatást, nem adok pénzt.

2011. szept. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fogadott orvosom volt, szintén 6 ezerért vizsgált. Szívem szerint odaadtam volna neki a 60 ezret, a vizsgálat 10-szeresét, de lányom 2 héttel korábban érkezett, és akkor sajnos nagyon nem jól álltunk anyagilag (kocsi összetörve, párom az ország másik végén) így "csak" 40-et tudtam adni. Többet is érdemelt volna, mert akár mikor hívhattam, mindig tudta ki vagyok, 5 perc alatt bent volt, mikor hívták, hogy szülök, pedig éjfélkor kezdtem szülni, többször be jött hozzám utána is. Nagyon meg voltam vele elégedve, de hát így jött össze, majd a 2. gyerkőcnél többet adok.
2011. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs fogadott orvosom, de nagyjából a következő a helyzet az elmondások alapján:


- Rákérdezel, és megmondja, hogy mennyit kér érte.

- Rákérdezel, de nem mondd konkrét összeget. Ez esetben két választásod van:

1.) Adsz, amennyit gondolsz/jónak látsz.

2.) Ahogy írták is, a magánrendelés egyszeri díját szorzod tízzel.

2011. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én dokim 7 ezerért vizsgál. Mi úgy beszéltük meg a férjemmel,hogy kap 50 ezret meg vagy egy kisebb ajándékkosarat vagy egy jobb 5-6 ezer forintos bort!
2011. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ő nem mond árat, ezt írtam is fent. Tehát úgy 50.000 forint körül. Annál többet semmiképp nem fogok, persze ha a szülésnél "rossz kedve lesz" akkor lehet kiveszek belőle 1 vagy 2 tízezrest, nyilván függ majd attól, hogy mennyire voltam megelégedve a "szolgáltatásával". A bor dolog nagyon jó ötlet! ;)


Az a baj, hogy nálunk a többi orvos olyan bunkó, ha az ügyeletes orvosnál szülsz, hogy ha nem hozzá jártál, akkor nem foglalkoznak veled, vagyis igen, mert muszáj nekik, de úgy bánnak és beszélnek az emberrel mint a kutyával. Így szinte "rákényszerítenek" arra, hogy fogadd fel a saját orvosod.

2011. szept. 29. 09:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél 6 ezer volt a terhesgondozás, 60 ezret adtunk a szülésért, császár volt.

A második császárnál másik dokim volt, a terhesgondozás díja 7 ezer volt, de olyan sokszor kellett menni (több mint tízszer, pedig problémamentes voltam végig és még uh-ja sem volt, amivel esetleg ellenőrizhette volna, hogy minden rendben van-e), hogy a szülésért "csak" 50 ezret adtunk. Azt viszont megérdemelte mert vasárnap délután 20 perc alatt bent volt és elhitte, hogy nem hisztizek, így hamar a műtőbe kerültem, ahol kiderült, hogy szétvált a hegem.

Szerintem célszerű összességében kiszámolni, hogy a terhesgondozás és a szülés kb. együtt mennyire jön ki.

Először a szülésért többet adtunk, de a havi vizsgálatokkal együtt a második jóval drágább volt. Az első kb.110 ezer, a második 130-140 ezer

2011. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 8ezerért ultrahangoz és 60 ezerért vállalja a szülést.
2011. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90 ezret kért, ennyi a tarifa. Adott róla számlát is. Megérdemelte, nem sajnáltam. Az összes vizsgálatról, UH-ról kaptam számlát, egészségpénztarban el is számoltam. Szerintem ez a korrekt. Sajnos kevés ilyen orvos van.
2011. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem még a magánrendelésén sem mondta meg mennyit kér.Szerintem úgy gondolta adok amennyit adok!Nektek megmondta hogy ennyi és ennyi a vizsgálat?
2011. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!