Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb-t ha munkanélküliként nem...

Tb-t ha munkanélküliként nem fizettem magam után, de lett új munkám, akkor a hátralék az megmarad, vagy azt az új munka járulékaiból folyamatosan vonják?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom hogy működik ez.

2012. júl. 1. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd kapsz egy szép csekket a NAV-tól késedelmi kamattal együtt, amit be kell fizetned.
2012. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy összegben kell majd befizetned a hátralékot.
2012. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Levelezős tanulói jogviszonyban vagyok 3 éve, általában ezalatt az idő alatt úgy dolgoztam, hogy évi 4-5 hónapot (nyáron), ami be is volt jelentve. Nem tudtam, hogy levelező nem fizet tb-t, most szembesített vele egy ismerősöm. A fura az, hogy ezek szerint már az első évben is kellett volna fizetnem magam után, amikor épp nem dolgoztam, de miért nem jött erről értesítés vagy felszólítás? Ha más nem akkor, mikor nyaranta dolgoztam kellett volna értesítésnek jönni hogy "hé ok, hogy mkst fizetsz, de van ám elmaradásod is". Vagy rosszul gondolom?

Amúgy azóta sem küldtek semmit, semmilyen papírom nem jött tőlük. (megjegyzem azóta nem voltam olyan orvosnál aki nem magánzó, tehát még onnan sem tudhattam a dolgot).

2012. júl. 1. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne, ha bemennél a területileg illetékes APEH vagy TB irodába és tisztáznád ezt.
2012. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 21 éves korodig alanyi jogon jár a tb, csak utána kell fizetned!!! (legalábbis legutóbb, amikor néztem, még így volt)
2012. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!