Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyúlt e meg valaki pszichiá...

Gyógyúlt e meg valaki pszichiátriai vagy neurológiai betegségből, vagy lett e sokkal jobb, úgy értem, elviselhetőbb a betegsége az orvosoknak köszönhetően?

Figyelt kérdés
Végzős orvostanhallgató vagyok, nagyon érdekel ez a két szakterület, de sajnos a korházban azt látom, hogy csak nagyon kis mértékben lehet segiteni a betegeken. Nem tudom mennyire lehet sikerélménye egy orvosnak ezekben a szakmákban, ami nekem azért fontos lenne. Kérlek osszátok meg , ha rajtatok tudtak segiteni. Köszönöm. (Elnézést a rövid i-k miatt)
2012. júl. 3. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Klasszikus meggyógyítottak a skizofréniából stb. sikersztorikra ezen a területen nyilván nem számíthatsz, de szerintem igenis van sikerélmény. Baromi jó érzés, amikor 1-1 sub alatt/után bekerül a beteg, teljesen szét van csúszva, és egy-két hónap után úgy bocsátjuk haza, hogy gyakorlatilag tünetmentes, ugyanott tudja folytatni az életét ahol abbahagyta.
2012. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amikor " fél bénán" bekrültem és néhány nappal később már semmi nem látszott a járásomon és úgy mehettem haza az jó dolog:) még ha sm esetében nem is végleges
2012. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
engem nem "gyógyítottak meg". Megtömtek gyógyszerrel, és ez van évek óta.
2012. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zsizsik666 ***** válasza:

Egyik barátom állapotán nagyon sokat rontottak, nem megfelelő gyógyszert írtak neki, mivel a diagnózis sem volt megfelelő! Egyik papírján még 6 (!!!!) db. diagnózis volt, a másik, következő papírjánál már csak 1! Az is egy betegségek összefoglaló nevét tartalmazó semmi konkrétra nem utaló diagnózis volt. A végén olyan gyógyszert kapott, amitől öngyilkos gondolatai támadtak, de ez szerepelt a betegtájékoztatón is, és egyébként is olyan nehéz helyzetben volt az illető, hogy megfordult a fejében az öngyilkosság gondolata, tehát fel sem lehetett volna írni. Úgy látszik, mindegy, senkinek nem számított, kísérleti nyúlnak használták. :(

Unokatesómnak antidepresszánst írtak fel, nem is volt soha depressziós! Pánikbeteg, de vidám, szereti az életet, nincs elkeseredve! Én magam dobtam ki a kukába a gyógyszereket. Most jobban van. Magától. Nem mondom, hogy mindig tökéletesen van, de tudja élni az életét. :)

Barátnőmnek pedig volt egy kisebb depressziós időszaka, és egy kis posttraumás stresszben szenvedett és sokkterápiára akarták vinni, bele is egyezett, azt se tudta, mit beszél! Szerencsére az anyja nem hagyta. Kb. 2 hét után magától teljesen felépült, ennek már több, mint 10 éve, és tökéletesen jól van!!! Ha sokkterápiára küldik, mi lett volna???

2012. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem személyes tapasztalatom nincs. Nem vagyok és nem is leszek (sajnos) orvos, de engem is érdekel ez a terület, tudok róla egyet s mást. Én a nagymamám történetét tudnám elmesélni, aki idegi alapon kapott agyvérzést. Elég súlyos volt az állapota, mind a négy kamrája teljesen feltelt vérrel, nem volt műthető sem az állapotából sem a szívbetegségéből kifolyólag sem. Megrémített az, hogy tisztában voltam az állapotával, tudtam mit jelent ez az egész, ismertem a lehetséges következményeket. Az orvosa egy fiatal, nem rég végzett doktornő volt. Felkészített bennünket a max pár hét múlva bekövetkező halálra. De aztán az orvosának és a kiváló munkát végző ápolóknak köszönhetően egyre jobban lett, az összes vért eltávolították az agyából. Kikerült az intenzívről, ahol igaz hogy 3 hónapot töltött. Egy másik városba került, ahol elkezdték a rehabilitációját, ez tartott kb 1 hónapig. Ma már fizikailag teljesen jól van. Maradt sajnos egy enyhe szellemi kár, de az semmi a korábbi állapotához képest. Száz szónak is egy a vége, ebben a szakmában is érhet sikerélmény, ne aggódj! Bocsi a hosszú válaszért :) Üdv 18/L
2012. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Inkább köszi a hosszú választ :)
2012. júl. 24. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!