Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ebben az országban bármikor...

Ebben az országban bármikor megpatkolhat egy beteg?

Figyelt kérdés

A háziorvosunk 3 hetes szabira ment, ami nem is lenne baj, ha lenne normális helyettesítés, de csak heti 2x1 órán át van. Elvileg.

Gyakorlatilag azt jelenti, hogy a helyettesítő orvos hétfőn megérkezett, de mivel nem állt fel nyitásra a számítógépes rendszer, hazament. Kb. 30 beteg várt rá. Ekkor még csak sima hasmenésem volt lázzal, az asszisztens táppénzre vett, gyógyszert meg ugye nem írhat fel. Szerdán ismét lementem, rengeteg beteg, az orvos letudott 1 óra alatt vagy 15 nagyikát, és mivel a saját falujában is rendelése van, sok beteget meg nem vizsgálva elsietett.


Nagy mennyiségben okádom a gyomorsavat felfelé, véres a folyékony barnamaci, heveny gyomorfájás. Az ideges asszisztens beutal a gasztroenterológiára, a megyeszékhelyre. Ma ott is hatalmas sor volt, 2,5 óra várakozás után majdnem bejutottam, erre elhívják az orvost, vártam még keveset és hazaindultam. Két óra az út hazafelé, itthon várnak a gyerekek. Vezetni csak a férjem tud, de ő meg Németországban dolgozik, így marad a buszozás.


Ráadásul olyan vacak az út, hogy a szomszédos faluba, ahol a helyettesítő orvos rendel, nincsen buszjárat. ügyelet meg szintén 1 óra buszozás után érhető el.


2012. júl. 19. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán. Sőt aki orvoshoz jár meg is fog idő előtt. Ma Magyarországon naponta 22 évente 8ezer ember kizárólag az orvosi kezelés miatt hal meg. Olyan emberek akiknek a betegségük nem indokolja a haláluk, csak az orvosok valamit elkúrnak. Ha nem hiszed nézz utána!
2012. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire beteg vagy, miért a háziorvoshoz rohangálsz? Mi ilyen esetben ki szoktuk hívni az ügyeletet. Simán kijönnek.
2012. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ügyelet csak a háziorvos rendelési idején KÍVÜL jön ki, tehát napközben ilyen esetben marad a mentő-sürgősségi osztály. A sürgősségin a 2,5 óra várakozás semmi, nekünk volt olyan, hogy 13 órát !!!!kellett várni de a legjobb esetben sem úsztuk meg 6 óránál kevesebbel.

Magyar egészségügy-No comment!

2012. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!