Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyisek ápolók Mennyi...

Egészségügyisek ápolók Mennyi idő mire mindent megtanul az ember?

Figyelt kérdés
Májusban végeztem egy 2 éves OKJ-s ápoló szakon. Sajnos a gyakorlaton nem nagyon foglalkoztak velünk (ágyat mostunk meg ágytálaztunk-pelenkáztunk egész nap) hébe-hóba beadhattunk néhány injekciót, 1x megmutatták hogy hogyan kell infúziót összeállítani, EKG-ni, vért venni, branüllt szúrni, de gyakorlatban talán ha 1x csináltam őket, mert egyszerűen nem engedték. (siettek és nem volt idő velünk "vacakolni") Most kerültem be dolgozni ahol viszont GYORSAN kell és tökéletesen ezeket csinálni. 2 napot dolgoztam eddig, de nagyon lassan megy :( ... és még a dokumentációt és a számítógépet nem is értem. Második nap már bőgve jöttem haza, hogy hogyan lehetek ilyen béna. Én nagyon igyekszem, de így is lassú vagyok :( ... Mennyi idő mire beletanul az ember? (úgy hogy gyorsan menjen)

2012. júl. 29. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

MINDENT megtanulni sosem fogsz. :) Mindig vannak különleges esetek, amivel korábban még nem találkoztál - mondom ezt orvosként. :)

Egyébként én is fiatal vagyok, sebészeten dolgozok, és elnéző vagyok a kezdő ápolókkal, pont azért, mert tudom, hogy gyakorlaton kb. lesz.rták őket! :) Ha úgy van, megfogom az injekciós tűt, és úgy állítom be nekik, hogy szinte csak szúrni kelljen. :) Némely beteg nem engedi, hogy zöldfülű kezelje, az olyanokra tegyél magasról! :)

Belejön az ember, csak akarni kell! Én sem úgy születtem, hogy tudtam vékonybelet operálni. :D Hajrá! :)

2012. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :) ! Nagyon kedves :) ! Sajnos nálunk az orvosok eléggé...hát nem kedvesek...türelmetlenek...a 2. munkanapon megkérdezte a dr.nő hogy hol végeztem és amikor megtudta, hogy ez csak 2 éves OKJ-s és nem 3 év akkor szabályosan leordította a fejem, hogy nekem ezzel a végzettséggel semmi keresni valóm sincs itt (sűrgősségi) nekem is jobb lett volna hogy ha egy osztályra vesznek fel ahol nyugisabb és van idő a betegre nem pedig sorba folyamatosan jár a mentő, de sajnos nem áll úgy a család anyagilag, hogy bármit is visszautasítsak :( ... eddig 3 orvossal voltam abból csak 1 volt aranyos (de ő nagyon :) ) és 2 látni sem akar...ők kitehetnek onnan? (az ápolási igazgató és a főnővér tudja h milyen végzettségem van és hogy pályakezdő vagyok...ha nem lenne jó oda a végzettségem akkor miért tettek volna be oda? :/ )
2012. júl. 29. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha csak 2 éves OKJ-t végeztél, akkor már volt előtte valamilyen egészségüggyel kapcsolatos végzettséged.A próbaidő max 3 hónap lehet.(ez alatt bármelyik fél, indok nélkül felmondhatja a szerződést; esetleg adj be jelentkezést más osztályra, ha úgy érzed nem fogsz tudni ide betanulni/beilleszkedni - lehet fel is vesznek másik helyre) Míg nem "tanulsz be", addig kell, hogy legyen melletted másik ápoló is, aki már régebb óta ott dolgozik és ő felel érted, segíti a betanulást. A helyismeretet kell először megszerezned, hogy tudd, miért hová nyúlj. Adj magadnak időt, ne görcsölj ezen. Menni fog. Ne törődj a bunkókkal. A beosztást készítővel esetleg beszéljétek meg, hogy olyan ember mellé osszon be az elején, akitől bármikor bármit kérdezhetsz és szívesen segít(mert ugye vannak olyanok, akik lekakkerolják, sőt utálják a kezdőket, mert esetleges vetélytársat látnak a másikban- szakmai féltékenység). Sok sikert!
2012. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) . 4 évig egészségügyi szakközépiskolába jártam ott érettségiztem, majd azután ott maradtam ebben a 2 éves OKJ-s képzésben. 1 évet voltam gyakorlaton abban a kórházban ahol most vagyok. Voltam a sűrgősségin is 1 hónapot (minden osztályon 5 hetet voltunk), de komolyabb munkát sose biztak ránk....ezért nehéz, mert most meg azonnal elvárják, hogy gyorsan mindent tudjak 1 megmutatás után :( ...Van mellettem ápoló aki kedves ugyan, de dél körül már elfogy a türelme és inkább mindent ő csinál (úgy gyorsabb). Természetesen ha úgy látom, hogy nem fog menni akkor nem várom meg amíg elküldenek éppen azért kérdeztem, hogy mennyi időt adjak magamnak? Ha az átlag mondjuk 2 hét után beletanul akkor annyit pl....
2012. júl. 29. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hónap volt. MInden nap összetörve mentem haza, hogy másnap felmondok, ki birja ezt? Végigbőgtem ezt az időszakot. De kitartó vagyok, más megtanulta, én miért nem?

Az orvosok sokat tudnak segiteni. Ők is tudják, hogy egy általuk "betanitott" ápolóval hosszabb távon jól járnak. Új helyzetek mindig jönnek, ne félj kérdezni (mondjuk meg kell nézni kitől :D) Nálunk a főorvos is ha látja hogy vmin elakadok elmagyarázza mi miért van. Szóval kitartás kell, aztán menni fog. Szgép meg, nem tudom milyen programot használtok, mi Clinicom-mal kezdtünk, nehezen tanultam meg, de nemrég váltottunk, azóta visszasirom előzőt. Picit több mint 4 éve dolgozok kórházban.

2012. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jajj most olvastam hogy SBO-n vagy. Részvétem. Ha tudod azért próbáld magad osztályra kérni.
2012. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!