Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy néz ki egy vastagbél...

Hogy néz ki egy vastagbél tükrözés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy végbélen keresztül megy a vizsgálat! De lehet bóditást kérni? Előtte be kell feküdni a korházba? Vagy adnak hashajtót? Valaki leírná?
2012. aug. 1. 12:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamit a vastagbél és a végbél tükrözés ugyan az?
2012. aug. 1. 12:28
 2/8 anonim ***** válasza:

Előtte való nap déltől már csak folyadékot vehetsz magadhoz.

Délután be kell venni speciális hashajtót (nekem xprep volt) receptre írják fel.

Ez nagyon durva, olyan dolgok is kijönnek belőled, amiről fogalmad sem volt hogy ott van. Mellette 3-4 liter folyadékot meg kell inni (semmi rostos vagy tejtermék, csak víz vagy tea.)

Másnap reggel jeletkezel a kótházban.

Úgy tudom, normális helyeken lehet bódítást kérni, nekem nem volt (János kh. II. bel).

Oldalt fektetnek, alulról meztelen vagy.

Veled szemben áll az asszisztens, kívülről segíti a cső mozgatását. Mögötted a doki, egy világító, kamerás csővel a kezében.

Ahhoz hogy a cső haladjon, levegővel kitágítják a beleket, és úgy vezetik be. A legrosszab az, amikor kanyarodik, és a doki tolja a csövet, az asszisztes pedig kívülről iszonyatosan passzírozza a levegőtől felpuffadt hasadat.

Ritka kellemetlen vizsgálat, de csúcs utána van, amikor ez a levegő kisebb-nagyobb részletekben távozik, ha akarod, ha nem.....

2012. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, össze-vissza klimpírozok....
2012. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kollégámnak most volt tükrözése. Ő kapott bódítást és azt mondta, hogy semmire sem emlékszik belőle. Ő is csak az előtte való hashajtásra panaszkodott.
2012. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de ha bóditanak és nem emlékszem semmire akkor mi a rossz benne? az utána lévő levegőkibocsájtás?
2012. aug. 1. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyu, előző nap délután 4-8-ig gyakorlatilag nem fogsz tudni leszállni a budiról, és a végén már sírógörcsöd lesz ha arra gondolsz, már megint menni kell!
2012. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én kaptam előtte dormicum injekciót és nem fájt de én emlékszem mindenre.ja és nem kellett kérni a dormicumot aki elküld a vizsgálatra az szokta felírni.nekem kétszer volt ilyen vizsgálatom az elsőnél az a drága nővér nem adta be az injekciót hát ne tudd meg,azt hittem kiugrok az ablakon. [link]
2012. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérjetek bóditást,mert fájdalmas lehet nélküle. (a feltétel : kisérőt kell vinned,és aznap nem vezethetsz)

Én is kértem,azt mondták hogy majd meglátjuk hogy viselem,és majd akkor. (persze hogy kértem,be voltam rezelve,előttem egy szegény kis hölgy jajgatását halgattuk a folyosón)

Hogy biztatót is mondjak:"vannak még csodák! "Nem fájt,bóditó nem kellett,10 perc alatt kész volt,a vékonybélig felmentek,pedig nem vagyok kövér sem(180cm és 77kg férfi)

Jól ki kell tisztitani a beleket : vasárnap 13 órától hétfő estig már csak főtt krumplit ettem,kedden 12-ig már csak tejet (de szűrt húsleves is mehet),ezután hashajtás szerda reggelig, és szerdán 10 kor dugták a csövet . A hashajtás alatt - orvos javasolta - szűrt húsleves,szűrt almalé,és szőlőcukor is mehet. Nem volt gáz a hashajtás, Picoprep -el lett csinálva,és semmi kellemetlent nem éreztem itt sem.

És a hasat lazán tartani a vizsgálat alatt.

Képzeljétek,augusztus eleje óta paráztam emiatt,de a jóistenke úgy látszik rámmosolygott...

2012. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!