Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy végbél...

Hogyan zajlik egy végbél illetve vastagbél tükrözés?

Figyelt kérdés

Aki már volt ilyenen, kérem irja le hogyan zajlik, és hogy fáj e , mit csinálnak..?!

Nagyon daganatra gyanakszom, igaz, aranyér tünetek vannak, de a kettönek állitolag ugyanaz a tünete ( vér..)

és édesanyám végbél rákos volt, 4 éve mütötték, rossz indulatú volt neki, és félek hogy örököltem. :(

Nagyon félek, nem akarom neki elmondani, mert akkor összeomlik teljesen, egyedül szeretnék elmenni tükrözésre is, nem akarok ugy járni mint ö, nem akarok akkor menni mikor már van 2 gyerekem, és 10 éves daganattal megyek haza sirva az orvostól azt hajtogatva hogy megfogok halni :(

Segítsetek kérlek, mindjátok el a tapasztalaitokat!

17/L


2009. nov. 13. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg! Nekem is ilyen tüneteim voltak. Túlestem a tükrözésen, ahol 1 polipot találtak (ártalmatlan) lecsípték és megszűnt a probléma. Vérzést okozhat ez is.

A tükrözés viszont nekem nagyon nem esett jól, de kibírható :(

2009. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:(

Végülis, túlestem már nagyobb dolgon is, és mégis kibirtam..

Mindenképp elszeretnék menni, még idöben..

Nem szabad félnem :(

2009. nov. 13. 20:12
 3/9 A kérdező kommentje:
És nagyon szépen köszönöm Kedves Utolsó a biztatást!
2009. nov. 13. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
17 éves korban ez a betegség szinte kizárt, a szűrést is ezért csak 40 éves kor felett szorgalmazzák. De ha szeretnél megnyugodni, keress fel egy proktológust, ő elsőként csak végbéltükrözést fog csinálni (20 cm-es szakaszon), abból rögtön kiderül, van-e aranyér vagy repedés, ami a vérzést okozza. Ez pár perces vizsgálat, nem fájdalmas csak kellemetlen, de ki lehet bírni. A vastagbéltükrözés már rosszabb, de nem hinném hogy a te korodban arra szükség lenne.
2009. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!:)

Édesanyámnak azt mondta a dokija hogy 18 éves kortol kötelezö a gyerekeinek járni ilyen szürésre, mert 75% esély van arra hogy öröklödik..

Mindenesetre megnyugtattál, annyira nem szeretnék menni, nem tudom, de kéne, ... :$

2009. nov. 13. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy? Esetleg tudnék ajánlani orvost.
2009. nov. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem..:(

Dunaújváros.

2009. nov. 14. 09:12
 8/9 anonim válasza:
Nekem is úgy néz ki h kell mennem,nekem ajánlhatsz orvost!!Nagyon megköszönném!!
2010. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írtam privit!
2010. máj. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!