Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek érdemes elmenni...

Csaba0728 kérdése:

Szerintetek érdemes elmenni vérvételre és tüdőszürésre csak kiváncsiságból? Nem érzem, hogy bármi bajom lenne.

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van ra idod/penzed, es mar regota nem voltal, erdemes. (Mondjuk a vervetel onmagaban semmit nem segit, gondolom Te is alapos analizisre gondoltal...)
2012. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én évente elmegyek vérvételre, egyébként évente egyszer lehet ok nélkül is beutalót kérni egy általános laborvizsgálatra a háziorvostól.

amúgy ha nem orvosi javaslatra mennél,csak úgy kíváncsiságból, akkor fizetni kell a beutalóért (1100Ft nálunk), de évente egyszer jogod van hozzá ingyenesen.


A tüdőszűrést nem tudom, nekem a munkahely fizeti kétévente.

2012. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Évente érdemes háziorvossal labort csináltatni akkor is ha nincs komolyabb panaszod. Legtöbb háziorvossal meg lehet beszélni a laborkérést.

Tüdőszürésre el lehet menni, évente 1x szerintem nem kell fizetni (nem tudom ha vki többször akar kell-e fizetni). Vannak tüdőgondozók a legtöbb nagyvárosban, bemész , leadod a TAJ kártyádat és ennyi. Ha gond lenne értesitenek.

2012. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt első válaszadó,hogy a vérvétellel semmire sem mész?!?!


Ha nem értesz valamihez,inkább ne beszélj hülyeségeket.

A vérvétel az egyik lgbiztosabb dolog arra,hogy megbizonyosodj arról,hogy van e esetleg valami probléma a szervezetedbe,olyan kissebb elváltozásokat is kimutat ami esetleg még a röntgenen nem látszik.Hiszen pl a tüdőrák majdhogynem egy éven keresztül semmilyen foltot nem mutat a képen.

A vérvételen vannak a különböző tumor markerek kérése.Tumormarkereknek nevezzük azokat az anyagokat, amelyek a daganatos beteg testnedveiben emelkedett mennyiségben vannak jelen, míg a nem daganatos egyének testfolyadékaiban csak minimális mennyiségben vagy egyáltalán nem mutathatók ki.Magyarán ha ezek között valamilyen elváltozás van akkor valamelyik szöveted károsodott.Persze még ilyenkor sincs okod megijedni,mert a nem rosszindulatú szövetelváltozást is jelezheti.


Ennél pontosabb kivizsgálási mód nincs.De ezt az orvosod is alá támaszthatja.

Én 4 havonta járok véradásra.Egyrészt mert jó érzés hogy mások életét menthetem meg,másrészt olyan körülményesen és alaposan vizsgálják ki a véremet minden alkalommal,hogyha bármi bajom lenne azonnal kapnék visszahívást kivizsgálásra.Még a szív rendszertelen működését is megtudják állapítani sok esetben a véradásnál.Nem hiába mondják hogy a véradásnál nincs egészségesebb a világon.Egyrészt mert állandó orvosi kontroll alatt vagy,másrészt amikor vért adsz,annak az elvesztett mennyiségnek a helyére tiszta új vér termelődik.Mondhatni lecsapolod magadból az elhasznált öreg vért,és teljesen friss tiszta egészséges vért kapsz cserébe.Megtisztítja a véredet.Ez pl azoknak is ajánlatos akiknek előfordult rák a családban,esetekben vérrák.Kissebb eséllyel lesz ilyen betegsége annak aki rendszeres véradó.

2012. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!