Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Helyes tartáshoz, egészségeseb...

Helyes tartáshoz, egészségesebb életmódhoz gyógytornász?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben viszonylag gyakran fáj a hátam és a nyakam. Irodai munkát végzek, ami azt jelenti, hogy a nap nagy részében a számítógép előtt ülök - ez nem túl egészséges, és a tartásom is elég görbe, szerintem amiatt, mert a hátizmaim nem elég erősek, így hiába próbálom kihúzni magam például a székben ülve, előbb-utóbb mindig elfáradok. Próbálok itthon tornázni, de a szoba, ahol lakom, elég picike, így nincs túl nagy helyem. Ezenkívül csak találgatni tudok, hogy mik azok a gyakorlatok, amik jótékony hatással vannak, és fejlesztik az izomzatom, javítják a tartásom, és mik azok, amik nem.

Megfordult már a fejemben, hogy veszek egy fittness-bérletet, de gyakran még az itthoni kis mozgástól (15-20 percig nyújtó, aerobik-szerű gyakorlatok) is fulladok, a szívem is vacakol, ilyenkor mindig megállok, hogy pihenjek. (Másnap meg gyakran úgy érzem magam, mint akit agyonvertek, talán az izomláztól...)

Pedig szeretnék egy kicsit "fittebb" lenni, de egyelőre nem nagyon megy...

Úgy gondoltam, hogy ezekkel a problémákkal fölkeresek egy gyógytornászt, aki rendszeresen, mondjuk hetente vagy kéthetente egy-egy foglalkozás keretében eligazít, és megmondja/mutatja, hogy otthon milyen gyakorlatokat kell csinálnom, meg csinálna egy terhelési tesztet, nehogy kiderüljön valami szívprobléma.

Tud valaki ilyen gyógytornászt Budapesten?



2012. aug. 8. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
"Helyes tartáshoz, egészségesebb életmódhoz gyógytornász?" Ilyen jellegű dolgaimat egy mozgásterapeuta ismerősöm szokta nekem kijavítani, segíteni.
2013. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!