Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb elmaradás befizetése, hogyan?

Tb elmaradás befizetése, hogyan?

Figyelt kérdés
Három napja kaptam a NAV ( korábban APEH)-tól levelet, hogy elmaradásom van 7 hónapra visszamenőleg. Azt nem tüntették fel, hogy pontosan meddig kell ezt befizetni és azt se, hogy egyszerre kell-e vagy sem. Viszont ,azt tudom, hogy ha nincs befizetve időben az összeg,akkor azért még késedelmi kamatot is számolnak fel. Valaki esetleg tud határidőről valamit?

2012. aug. 13. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Levelet kaptál, vagy "csak" folyószámla-egyenleget?

A levélben benne van valahol, kb. 15 napot szoktak írni, ha megbírkózol az összeggel, célszerű mielőbb rendezni.

A folyószámla-kivonat nem annyira "gázos", de akkor is be kellene fizetni, mert nemsokára arról is levél jönne.


Ha van bankszámlád, el tudod utalni, valahol mindkettőn rajta lesz az a bankszámla-szám, amire utalni tudod. Annak az eleje úgy kezdődik: 10032000- ... és a többi.


Ha utalni nem tudod, de van bank-kártyád, bemégy a legközelebbi NAV Kirendeltségre, és ott is ki tudod fizetni.

Ha bank-kártyád sincs, akkor ott kérsz sárga csekket, és a postán befizeted.

2012. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb. 3-4 oldalas levél és mellékeltek hozzá 12 (+1db 2011. januárra csak 2700 vmennyi Ft) db kitöltendő csekket is, de gondolom ezt év végéig küldték előre. Fel vannak sorolva a hónapok + mellette a befizetendő összeg, de nem vagyok jártas ebben ,mert még nem kaptam ilyet soha és konkrétan nem írták le a határidőt.
2012. aug. 14. 01:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne ha az egésszel bemennél a legközelebbi Kirendeltségre, de ha az a ti lakhelyeteken nincs, akkor keress meg egy könyvelő irodát és mutasd meg neki azt a levelet.

Nagyon meg lehet, hogy az a 3-4 oldalas levél nem más, mint a késedelmi-kamatközlő levél. Így látatlanban nehéz biztosan mondani.

Ráadásul 12 hóra való csekket csak akkor szoktak kiküldeni, ha a következő 12 hóra valót küldik, és nem elmaradásra valót, mert az elmaradást mindig szeretik (szeretnék) egyösszegben megkapni.

Az sem biztos, ha alaposan megnézed a csekkek alján levő szöveget és számlaszám utolsó számjegyeit, hogy ugyanazon adónemre vonatkozó csekkek, lehet, hogy van közte járulék, esetleg késedelmi pótlékos csekk. Szóval így nem tudni, jobb ha vagy bemégy, vagy egy utca-sarokra levő könyvelőirodát keresel meg. Segítenek biztosan eligazodni.

2012. aug. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!