Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy csont titaniummal van...

Ha egy csont titaniummal van rögzítve, akkor nem áll fenn a veszélye, hogy az anyag előbb-utóbb elfárad?

Figyelt kérdés
Amit olvastam róla, az hogy a titánt egyre sűrűbben alkalmazzák, a szervezet sokkal könnyebben "megbarátkozik" vele, így esetenként eltávolítani sem muszáj. Anno nekem a karomba lett helyezve ilyen lemez, de nem tudom milyen intenzitással merjek újra edzeni, mik lehetnek ennek a veszélyei. A korlátait már tapasztaltam, bizonyos irányú erőkifejtéseknél.
2012. aug. 19. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A rögzítés anyaga elfáradhat, még jó, hogy a csont összeforr.

Nyilván ha benned maradt a lemez, akkor néha érezheted hátrányait, ha irritálja az izmokat mozgás közben. De ezt neked kell kitapasztalni. A csont gyógyulása után ugyanolyan terhelést kell kibírnia mint sérülés előtt, de mint említettem, mozgás közben esetleg irritálhat az idegen test.

Ha valamiben akadályoz, akkor biztosan el lehet távolíttatni az orvossal.

2012. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De maga a titánium anyaga ugye nem törhet el a karomban?
2012. aug. 20. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!