Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás előtt mit érdemes...

Véradás előtt mit érdemes enni? Inni?

Figyelt kérdés

Voltam már véradáson, és mindaddig jól is ment, míg el nem kezdtek csapolni. A két kémcső után, amikor a zsákba kezdték venni a véremet, akkor szédültem. Azt mondták, hogy biztosan keveset ettem, ittam. (Szerintem a meleg miatt volt (Tavaly július környékén) és mert nem járt a levegő a helységben. Megettem 3 pizzás csigát meg 2 sajtos croissant reggel meg legalább 1 liter ásványvizet ittam, de ez kevés lenne? (igen, emlékszek rá 1 év távlatából, ez sajnos megmaradt bennem)


Ha igen, akkor mit ajánlatos enni, inni véradás előtt? És mennyit?

Most lesz hó végén a városban, és az eddigiekre idén sajnos nem tudtam elmenni, de most mindenképpen elmegyek.



2012. aug. 25. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok folyadékot igyál, a kaja nem annyira fontos, csak az a lényeg, hogy szénhidrát tartalékod legyen. Én kimondottan cukros üdítőket iszom előtte.

Biztos, hogy a meleg és a levegőtlenség miatt szédültél.

2012. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, valaki kifejezetten nem bírja a véradást, nem olyan alkat. Fura, de tényleg így van. Míg én lányként birom az évi 2-3 véradást simán (bár érezhetően gyengébb vagyok aznap már), addig nem egy egyetemista cimborám van, akik nagytermetű srác létükre ájulnak be minden próbálkozásnál. Valahol "adottság" is ez szerintem.


Egyébként én konkrétan zabálni szoktam előtte! :) Mindent megeszek, amit megkívánok, csak és kizárólag jól lakottan megyek vértadni. Ha tele a poci, akkor minden jó... :D Iszok rendesen és igyekszek valami gyümölcsöt is betenni a menübe. A csokit, amit adnak, azt szépen megeszem, orvosi vizsgálat után pedig szépen elkezdem iszogatni a kapott vizet. Véradás alatt is ott van mindig az ölemben és el is fogy mire lefolyik. Így még nem volt problémám szerencsére. Előtte én is sokat szédelegtem mindig.


Amúgy a cukros üdítő nekem is segít, de az már inkább véradás után. Ha érzem, hogy esik a vérnyomásom rohamosan, kezdek szédülni, akkor iszok egy jó cukros limonádét, leülök és helyre is jöttem.

2012. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!