Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi kell ahhoz, hogy a háziorvo...

Mi kell ahhoz, hogy a háziorvosnál is felírathassam a szakorvos által felírt gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Elküldtem anyát a háziorvoshoz, hogy írassa már fel a gyógyszert, mert elfelejtettem a dokival felíratni, elküldtem a klinikai leletet is, amin rajta volt, hogy mit szedek és hogy továbbra is szedjem, de nem volt elég az orvosnak.

Hogy lehet elintézni akkor, hogy a háziorvos is felírja?


2012. aug. 26. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van, amit nem írhat fel háziorvos, akkor se, ha fejre állsz. Egyszerűen nem írhatja fel. Nagyanyám 40 éve ugyanoda jár, minden szart felír, amit akarunk, de van, amire mondja, hogy azt ő nem írhatja fel, nem mert nem hiszi, neki nem elég, nem akarja, hanem mert nem lehetséges, ő nem tudja.
2012. aug. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ezt felírhatná, mert a volt gyerekorvosom simán felírja, csak ciki mindig hozzá menni úgy, hogy már nem is járok hozzá.
2012. aug. 26. 00:42
 3/12 A kérdező kommentje:

Meg szerintem a doki is azt hiszi, hogy a háziorvosommal írattatok, mert még egyszer sem kérdezte, hogy felírja-e. 2 hónapja váltottam orvost, fél éve szedem ezt a gyógyszert, szerintem azt hiszi, hogy már rég el van intézve, hogy a házidoki írja fel.

De eddig össze-vissza mindenhonnan szereztem a gyógyszert, ami már kicsit macerás. :S

2012. aug. 26. 00:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy kell szakorvosi javaslat, de a szakorvos által kiadott lelet micsoda, ha nem szakorvosi javaslat? :-o
2012. aug. 26. 00:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ez szívás. Akkor őt kellett volna/kellene megkérdezni, hogy mit akar konkrétan. Nekem még csak olyanra mondott nemet, amit ő nem tud felírni sehogy.
2012. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vannak gyógyszerek amire kell szakorvosi javaslat. A zárójelentésen ha fel van sorolva a gyógyszer, az nem egyenlő szakorvosi javaslattal.

Kormányhatározat van róla, mit kell tartalmaznia a szakorvosinak. Nem irtad milyen gyógyszerről van szó, ha szívgyógyszer kardiológus, ha endokrin endokrinológus stbstb.

2012. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A háziorvos, a szakorvos által írt, kifejezett engedélye alapján írhatja fel a gyógyszert, meghatározott ideig, de max 1 évig. Más papír nem helyettesíti az engedélyt.
2012. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor annyi a dolgom, hogy megkérem a dokit, hogy írjon ilyen szakorvosi javaslatot?
2012. aug. 26. 16:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a válaszokat!
2012. aug. 26. 16:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi a dolgod. A szakorvost keresd meg. Ad javaslatot, onnantól irhatja fel a háziorvos.
2012. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!