Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kirúghatnak mert sokat járok...

Kirúghatnak mert sokat járok orvoshoz? Nem jár táppénzzel akkor megyek amikor szabadnapom van inkább ilyen hypohondria féle és a cégem állja a vizsgálatokat.

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esélyes. Ha ők fizetik a vizsgálatokat, akkor pénzügyileg jobban megéri nekik, ha egy nálad kevésbé problémás alkalmazottat vesznek fel.
2012. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azzal az indokkal biztosan nem!!!

(Majd találnak más indokot!)

2012. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem rúghatnak ki, de gyakorlatilag kitalálják, hogy csináltál valami hibát, vagy simán csak létszámleépítés stb. és elküldhetnek.


De miért ők fizetik a vizsgálatokat?

2012. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most lehet én tudom rosszul de van egy egészségügyi központ ami szerződésben van a céggel,és az ott lévő vizsgálatok egy része ingyenes amit valószínű akkor ők átvállalnak,vagy azért ingyenes mert kimondottan ott található a cégnél ez a központ és így ingyenes egy két vizsgálat
2012. aug. 28. 20:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak orvosok, akik a régi üzemorvosi teendőket vállalják, vállalhatják fel. Ennek keretében szerződést kötnek a munkáltatókkal, és az elvégzett vizsgálatok költségeit a munkáltató fizeti. Mégpedig az egyes szakmákra kötelezően előírt orvosi vizsgálatok költségeit, a jogszabályban meghatározott gyakorisággal.

Pl. gépjárművezetők általános orvosi vizsgálatai, vagy éppen kereskedelmi üzletek alkalmazottjai, vagy építőipari cégeknél veszélyes munkakörben dolgozók, mint villanyszerelők, hasonlók éves, vagy havi kötelező vizsgálatai stb.

A munkáltató köteles lejelenteni az orvos felé az ilyen kötelezettséggel általa foglalkoztatott alkalmazottak személyi adatait, és az orvos által megírt számlát a munkáltató fizeti.

2012. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy táppénzzel nem jár, és a szabadnapodon mégy, de az orvos a saját munkadíját a munkáltatód felé leszámlázza, amit ő köteles kifizetni.

A kettejük között létrejött korábbi szerződések alapján, ha már az orvos a te vizsgálatodat elvégezte, mindegy, hogy orvosilag milyen a diagnózis, az orvos dolgozott, a főnököd fizet.

2012. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem és törvényszerűen eltanácsolhatnak emiatt?
2012. aug. 28. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogyan írtuk, ezzel az indokkal nem!

De nézz a lelkedbe: láttál már olyan embert, és most elsősorban gondolj magadra, aki teljesen hiba nélkül képes dolgozni?

Előbb-utóbb te is hibázol a munkád során valahol, valamiben, és az alapján már akármikor símán elküldhetnek.

2012. aug. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen értem de akárkit elküldhetnek ha hibázik,én most csak arra voltam kíváncsi hogy ezzel az indokkal lehet e.köszönöm mindenkinek
2012. aug. 29. 12:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Kétszer is leírtam, most írom harmadszor:

azzal az indokkal nem!

2012. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!