Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Leforráztam a kezemet. Nincs...

Leforráztam a kezemet. Nincs itthon semmi krém, sem az a spray. Piros, és fáj még mindig. Mivel kenjem?

Figyelt kérdés
forró vízzel, még szinte főtt

2012. aug. 30. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
aloe vera? érdemes beszerezni egy cseréppel, ilyenkor remek segítség. A levélben lévő nedvet kelk kinyomni és az égett felületre kenni naponta többször.
2012. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmivel. Tartsd hideg folyóvíz alá.
2012. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ha megégetem magam pl sütés főzés közben, és nincs időm arra, h percekig áztassam a kezem, akkor a fagyasztóból kikapok egy darab répát vagy vmi zöldséget, ragtapasszal vagy vmivel az égett helyre rögzítem, és csinálom tovább a dolgom. Sokat segít!
2012. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Friss aloavera vagy paradicsom!
2012. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sajnálod a tejfölt, akkor tegyél rá. Igaz napégésnél ajánlják de szerintem itt is jót fog tenni.
2012. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Folyamatos hideg víz alá kell tartani legalább 10 percig (persze ezt az égés után kellett volna azonnal), ne kenj rá semmit kencét mert csak elfertőzöd. Irix vagy panthenol jó rá, ezek kifejezetten égésre vannak, kérj meg valakit vagy ugorj le a patikába venni.
2012. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Víz azonnal ment rá, meg vizes ruha és találtan itthon Nidoflos krémet, az nyugtatta. Már csak egy kicsi piros folt van, fáj ha hozzá érek de nem vészes.
2012. aug. 31. 12:16
 8/8 anonim válasza:
nekem az aloe vera azonnal segített, enyhítette a fájdalmat is
2012. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!