Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges-e, hogy csak egy...

Lehetséges-e, hogy csak egy undok orvos egyedül dönti el a leszázalékolásomat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen igen! Bármíly furcsa és hihetetlen is! Éspedig az, aki a legbefolyásosabb! Én is így jártam. Nem kaptam meg a 65 %-ot, de két év múlva behívtak, hogy megadják. Akkor mentem nyugdíjba... Utáltam a képüket, különösen a vörösképű Erdélyből jött főorvosnak. A beteggel azt csinálnak, amit akarnak, sajnos. De azért "bizottságnak" nevezik magukat. Fellebbezési jogod viszont lesz, azt ne hagyd ki, ha úgy alakul!
2009. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Persze lehetséges. Megkérdezhetem mi a gondod? Egészségügyis vagyok, hátha tudok valami okosat mondani.
2009. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden betegségemre azt mondta az orvos,hogy más is beteg.Pl.A dobhártya műtétre,ami nem sikerült,a másik fülével hall,a 240-es vérnyomásra,másnak is magas,stb...
2009. júl. 28. 07:24
 4/7 anonim válasza:
4xvoltam "leszázalékoló bizottság" előtt.Minden alkalommal egyetlen orvos és asszisztens volt.A kezelő orvosom véleményezte betegségemet,amiből tudták miért vagyok ott.Minden alkalommal megvizsgáltak,kérdezték hogy érzem magamat.Tulajdonképpen nem az akkori vizsgálat alapján döntöttek,és gondolom nem egyedül,hiszen nem tudom pontosan mennyi idő talán 1 hónap múlva kaptam meg a választ.Legutóbbi vizsgálat alakalmával viccesen megkérdezte az orvos "elvegyük a rokk.nyugdíjat,eltudnék helyezkedni,tudnék munkát vállalni" mondtam nem valószínű.56-éves voltam.Mondta ne ijedjek meg,csak viccelt.Akkor már véglegesítettek.Most 63 éves vagyok.Szerintem nagyon sokat jelent a kezelő orvos véleménye,amit ilyen alkalomkor vinni kell.Egyébként nekem is volt mindkét fülemen dobhártya és hallócsont műtétem.A korház is adott igazolást súlyos fogyatékosság címen,halláskárosodásom véglegességéről.
2009. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok. Sajnos erre ne is várj leszázalékolást. Születetten magas pulzusom és ritmuszavarom van, engem is műtöttek anno füllel, mandulával. Leszázalékolás azoknak jár, akik tényleg munkaképtelenek. Egyik ismerősömnek ki kellett venni ureterfertőzés miatt az egyik veséjét, na ő le volt százalékolva fél évig, amíg lábadozott, utána már nem. Tehát sajnos erre sehol sem fogsz kapni, csak ha olyan bajod van, ami kizárja a munkát. Sajnálom :(
2009. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem kétoldali csipőficamom van 8-szor mütötték a lábam és csipőprotézisre várok.17 éve vagyok 67 %-os nyugdijas most elmentem a szokásos soros vizsgálatra és egy undok nőgyógyász határozta meg az én mozgásszervi problémámról,hogy hány %.Meg sem vizsgált.Még nem tudom mennyit kaptam de felháboritónak tartom én is,hogy ez van.
2009. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok, elvileg 18 éves korom óta jogosult vagyok a rokkantsági nyugdíjra, de vonakodtam tőle, ezért nem jártam utána semminek. Tartottam attól, amiket hallottam, h milyenek az orvosok, ilyen a bizottság. Addig rendesen dolgoztam, bár nagyon megszenvedtem érte. Látássérült vagyok, 10%-os látással, ami csak az egyik szememen van, a jobbal semmit nem látok. '97 óta járok orvoshoz, volt 5 műtétem, ebből 2-őt már csak én kértem. (kancsalság ellen) Miután azt láttam, hogy a korlátaim miatt sehova sem vesznek fel, rávettem magam, hogy be adjam a kérelmem. Az orvosom írt egy szép kórtörténetet, összeszedtem az összes papíromat, és beadtam. Nem volt meg a kellő (4 év) szolgálati évem, ezért nem akarták megadni. Nem fizettem le őket, nem könyörögtem, nem adtam elp kis drámát, nem volt ott ismerősöm, csak vártam, h megadják, ami jár nekem. Kiderült, h többet kaptam volna, és egyből megadták volna, ha suli után azonnal beadom a kérelmet és nem próbálok meg dolgozni. Csak egy ígéretet kaptam, hogy amit tudnak megtesznek, h minél jobban járjak. 1 hónap múlva jött a válasz, hogy megadják a nyugdíjat, és 82%-ra "ítéltek", így a 2. kategóriába tartozom. Először 28 000 Ft-ot kaptam, majd ez szép lassan felment, és most 4 520 Ft-nál tartok, plusz megadják az elmaradtakat is. Én nagyon féltem tőlük, a főorvos elég morcosnak tűnt, és kicsit kötekedőnek, nagyon kellemeset csalódtam, mikor azt láttam, hogy miattam rohangáltak és tartottak kupaktanácsot 5-en egy kis teremben. Most 2011-ig megadták, akkor jön majd a következő kör. Az állapotom javulni nem fog, remélem, akkor is ilyen könnyen fog menni.
2010. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!