Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehetnek ennyire "nemtörő...

Hogy lehetnek ennyire "nemtörődömök" a nőgyógyászati szakrendelésen?

Figyelt kérdés

2 hónapja véres folyással hüvelyi fájdalommal kezdődött a problémám. Egyből szaladtam szakrendelésre, ahol az ott lévő nővérke közölte velem, hogy nincs rendelés 2 hétig, mert nyaralnak a dokik és megnyugtatott, hogy ez szokásos probléma, ezért nem kellett volna ide jönnöm, használjak canesten combit. Nem hittem benne, de tettem egy próbát, természetesen nem használt, vissza mentem 2 hét múlva. A dokit igazándiból csak a méhnyakrákszűrés érdekelte, de közöltem vele, hogy nem vagyok jól, mire megjegyezte csúnyán be van gyulladva a hüvelyem és vesz váladékmintát tenyésztésre, felírt egy gyönge gyulladáscsökkentőt, amit idézem ,, ráér majd beszedni 3 hét múlva mikor megjön a menzesze, pár héten nem múlik semmi". 1 hét múlva visszamentem a tenyésztés eredményéért, de nem találtak semmit és a doki ezzel le is zárta az ügyemet.


Mire elkezdhettem szedni a gyulladáscsökkentőt már alhasi fájdalmaim voltak, visszamentem, de lám megint 2 hétig szabira ment a 2 doki. Ekkor már nagyon féltem, környező városban nagy nehezen találtam egy magánrendelést, kiderült méh és petefészek gyulladásom van, azaz szigorú ágyban fekvés egy hétig, antibiotikum kúrával egybekötve. Valamint a fogamzásgátlóm is közrejátszott a gyulladás kialakulásában.

Azért írtam le mindezt, mert felháborít, hogy az orvosok így játszhatnak az emberi sorsokkal minden felelősség nélkül, ha szakrendelésen maradtam volna, már biztos meddő lennék...


2012. szept. 2. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért így nem kell általánosítani, hogy szakrendelés. Írtad volna, hogy a doki miatt.

Nekem SZTK-ban csudajó dokim van...viszont előtte volt egy másik, akinek volt magánja is, alig tőrödött az emberrel, hogy menjen a magán rendelésére.

2012. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sajnos 21 éves fejjel nekem is már van rossz tapasztalatom e téren

májusban menstruációs problémákkal,alhasi fájdalommal mentem nődokihoz,elintézte azzal,hogy gyógyszerektől,stressztől van.egy hetire csak rosszabbak lettek a panaszaim,ismét elmentem ehhez a dokihoz,erre ő azt mondta kivzsgálás nélkül,hogy gyomorprobléma,beutaltak kétszer a belgyógyászatra,3 hetet feküdtem bent,volt alulról,felülről gyomor és vastagbél tükrözés,teljesen negatív eredménnyel,majd a szobaorvosom beutalt ct-re,ct kimutatta,hogy a petefészkem mellett van egy kisebb ciszta,ezzel elmentem ismét nődokihoz,közben egy hónapban már háromszor menstruáltam,doki ki sem vizsgált,de a leletemen mégis szerepelt hasi és hüvelyi uh lelet,hasi műtét is ami nem volt,aztán 2 hete elmentem egy másik dokihoz,kiderült hogy van egy majdnem 4 centis cisztám,ami ha nem szívódik fel,novemberben műtenek

2012. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még úgy tűnik, a szerencsésebbek közé tartozol, hogy a magánrendelésen törődtek veled. Bár ilyen súlyos problémánál azért tényleg pofátlanság ennyire lesz**ni az embert. Nekem visszatérő gombám volt, de mintha az első fele mindig elsiklott volna a dokik füle mellett. Még magánrendelésen is. Mikor rákérdeztem, hogy 'de mi lesz azzal, hogy visszatérő?' ez volt a válasz: "hát reméljük nem jön vissza." mondom kössz. Visszamentem állami nőgyógyászatra, mert minek költsem a pénzem a semmiért. Végül saját magamnak kellett megtalálnom az almaecetes irrigálást, az egyetlen dolgot ami segített. Durva, hogy a neten való kutakodás hasznosabb volt, mint a nőgyógyászok.
2012. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tetszik, amit írtál, ezzel az almaecettel. Én hasmenéssel jártam hasonlóan. Rengeteg széntablettát, meg imódiumot etetett meg velem a háziorvos, de nem segített semmit. Aztán egy nap főtt krumpli volt valamivel az ebéd. Étvágyam semmi, megettem a főtt krumplit magában, hogy legyen bennem valami kaja. Estére elmúlt a hasmenésem. Másnap mondtam a dokinak mi volt. Azt mondta: Főtt krumpli? De hát ezt mindenki tudja hogy a legjobb hasfogó!

Mondom akkor minek etetett velem ennyi gyógyszert?

Erre ő: ha már hozzám jött, gondoltam ezt az egyszerű módszert már kipróbálta.

2012. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!