Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaphatnak gyermekeim közgyógyá...

Kaphatnak gyermekeim közgyógyászati igazolványt?

Figyelt kérdés

Gyermekeim allergiásak, s most láttuk, hogy az eddigi 90%-os támogatás megszűnt a gyógyszereikra. Így kettőjüknek a havi allergiagyógyszere 10755 Ft. Sajnos férjem munkanélküli járadékot kap (két hónapja megszűnt a munkahelye) Én Gyesen vagyok, tartósan beteg harmadik gyermekünkel (nekem még vele voltam itthon szűnt meg a munkahelyem) Tehát jövedelmünk a munkanélküli járadék,, Gyes, családi pótlék.

Eddig ezeket a gyógyszereket szedtük. Aerius tabletta és szirup, Nasonex orrspray, Emadine szemcsepp Ezek a készítmények felírhatók közgyógyra?


2009. júl. 29. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Szépen kérdezd csak meg a pulmonológust,hogy mi merre hogymert sztem nektek már járnia kellene a közgyógy igazolványnak.Én megadnám:)


Az Aerios és a nasonex tuti jár de sztem az emadine is,ha az nem akkor is írasd fel arra mert van egy bizonyos keret amit a fel nem írhatóra kiadnak,asszem 6000ft szal az is mehet arra:)

2009. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. Aeriust szedek énis. Én azthiszem csak az irattatható fel közgyógyra, ami életben maradáshoz szükséges.
2009. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom ha valaki allergiás, vagy asztmás, és jár neki emelt családi pótlék akkor jár a közgy. ig. is.

nektek van emelt családi a betegsége miatt?

2009. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Viszont hozzáteszem közgy-ra nem irható fel egyik sem tudtommal, elözö voltam.
2009. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nincs emelt családi rájuk, mert az előző doki nem találta az asztmásnak a gyerkőcöt, allergiára meg nem jár. Szomorú lennék, ha az aeriust nem adnák közgyógyra, mert szerintem ez az egyik leggyengédebb készítmény. Valószínű kinyögnénk valahogy úgy is. Már az is nagyon jó lenne, ha a felét lehetne.
2009. júl. 29. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el őket újra a pulmonológiára kérj új kivizsgálást és szakvéleményt., Ennek birtokában járd ki az emelt családit kérjetek közgyógyellátást neki és a tartósan beteg harmadiknak. hosszú procedúra de fontos!

Ja és ha a mostani gyerekorvosotok nem támogat keresetek másikat!! Szabad orvos választás van!

2009. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Leghamarabb három hónap, még nálunk bejutunk a pulmonológiára. Sajnos hatalmas a várólista. Egyébként tartósan betegemnek van emelt családija, nála a szakorvos hívta fel a figyelmünket arra, hogy ez jár nekünk. Még azt is megmondta, hogy nyomtatványt hol kérjünk. Legközelebb rákérdezek a tüdőgyógyász orvosunknál, addig is a körzeti orvostól kérek igazolást a közgyógy igazolvány igényléséhez. Remélem adni fog. Eddig 2-3000 Ft-ból megúsztuk a gyógyszereket.
2009. júl. 29. 13:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszél a tüdőgyógyásszal. Ismeri a gyerekeket és tud tanácsot adni kell-e tényleg az általam javasolt új kivizsgálás, vagy elég ha az eddigiek alapján ő javasolja. Akkor talán hamarabb bejutsz hozzá ha csak a papír kell.
2009. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem csak aaz életben maradáshoz szükséges dolgot lehet közgyógyra íratni. Nekem a maga szemnyomást gátló szemcseppem például ingyen van.
2009. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

Megigényeltük a közgyógy igazolványt. A házi orvos borítékolta a gyerekek által szedett gyógyszereket. Mindkettőnk jövedelméről csatoltuk az igazolást. Az én bakszámla kivonatomat és a férjem igazolását a munkaügyi központtól. Két hét múlva jött a levél, hogy újabb jövedelem igazolás kell. Vittük a párom bankszámla kivonatát és az enyémet is. Az ügyintéző csak az enyémet vette el, merthogy csak az enyém kell. Majd három nap múlva jött a levél, hogy nem az enyém kell, mert az megvan nekik, hanem a páromét vigyük be. A párom bevitte, majd akkor megnézte az ügyintéző és közölte, hogy mivel az egy főre jutó jövedelem 25500 helyett 25800 Ft, ezért nem jár. Na meg állítólag a tb valami 3000 Ft körül igazolta le a fiúk gyógyszereit, amiért én 11000-et fizetek a patikában. Mondtuk, hogy azóta a férjem jövedelme tovább csökkent, már annyit sem kap. Erre azt mondták, hogy azt most nem tudják figyelembe venni, adjuk be újra a kérelmet, akkor majd lehet, hogy járni fog. Férjem minden ügyintézős napon reggel fél nyolcra megy a hivatalba, hogy sorszámot húzzon. Nyolctól van ügyfélfogadás, de így is negyvenedik, csak fél tizenegykor végez. Persze van idelye , de ha valaki munka mellett menne be ügyet intézni, annak nem biztos, hogy ilyen tuti egész nap sorban állni. Tehát össze gyűlytjük a következő adag papírt, hogy újra beadhassuk a kérelmet.

folyt.köv.

2009. szept. 18. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!