Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell ennyit várni a...

Miért kell ennyit várni a háziorvosnál?

Figyelt kérdés
9:30kor rendel a doki odamentem 9:33-ra, de már akkor 12-15 öregember ott ült mondom dejó....doki még ott se volt 10:12 fele csúszott be elkezdtem számolgatni 10-15 perc 1 beteg mikorra kerülök sorra, de felborult a számolásom mert 1 ember minimum 30 percet volt bent.... 2 éve nem voltam dokinál, de inkább meggyógyulok magamtól.... lol miért ilyen szar az egész ????

2012. szept. 27. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem 9:13-ra kell menni, hanem 9:03-ra, akkor te leszel az első. Másik lehetőség, hogy telefonon időpontot kérsz.
2012. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, elírtam.

Nem 9:33-ra kell menni, hanem 9:03-ra..

2012. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem akarok sokat várni, akkor felhívom az orvost és kérek időpontot. Nálunk a hagyományos rendelési idő - vidéken élek - 08:00 és 12:00 között van. Ha nincs időpontod, akkor mehetsz 8-ra, de végig kell várni a sort. Időpontosokat 11 után tudnak fogadni.


Mivel dolgozom, nem tehetem meg, hogy 11-re megyek dokihoz, mert utána be kell jönnöm dolgozni. Ezért bizony odamegyek fél 8-ra, hogy az elsők között mehessek be reggel. Ez van. Az élet sok más területén is várni kell a sorodra, akkor is, ha lázadsz, akkor is, ha nem.

2012. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

azért mert a doki először elintézi a maszek betegeit, ezek után amikor odaér, megkávézik az aszisztens nőkkel, ezekután mindegyik idős beteg elmeséli az egész életét az aszisztenseknek és a dokinak is, + a diagnózis és ez mind érkezési sorrendben. Célszerű odamenni rendelés előtt fél órával...és akkor is csak a 3. vagy :)

ez mind tapasztalat

Jobbulást!

2012. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

én se járok orvoshoz,hál isten Édesanyám egézségügyis ad ő recepteket.

Egyszerűen nevetséges ami a rendelőkbe folyik, ja és mivel te vagy a fiatalabb ezért az öregeket minden jog megillet hogy befurakodjon eléd! És ha háborogsz?? De hát ő idős ember,be kell fognod..

Én már 4 éve nem voltam orvosnál,nem véletlenül,pedig voltam beteg.

2012. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Tudod, általában az idősek lényegesen többet betegek, mint a fiatalok.Nézz csak körül a rokonságodban.

Minden rendelőben lehetőség van időpontot kérni amúgy.

2012. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az előzőeket megcáfolnám. Nálunk nem lehet időpontot kérni és a háziorvos azért szokott később jönni, mert rendelési idő előtt végigjárja az ágyhoz kötött betegeit, így előfordul, hogy késve esik be. ( nem az asszisztensnőkkel kávézik)

Amúgy az előző válaszolóknak mindenben igazuk van.

2012. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ott a gond, hogy az idős emberkék sokszor csak azért mennek orvoshoz, hogy legyen kivel beszélgetniük...az orvos meg nem teheti ki őket, így végig hallgatja a mondókájukat (ami többnyire minimum fél óra) és miután mindegyik kipanaszkodta magát, végre sorra kerülnek a tényleg beteg emberek...mert persze ezek az öregek már 1 órával rendelési idő előtt besorolnak a rendelőbe, hogy tuti ők legyenek az elsők vagy pedig előadják a hattyú halálát, hogy milyen rosszul vannak azért, hogy előbb bejussanak...

tapasztalat...falun legalábbis ez teljesen így szokott menni, a váróban hallom, ahogy panaszolja, hogy a Marika már megint stbstb...elképesztő -.- inkább nem is megyek már orvoshoz, csak ha nincs más választás :)

2012. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 éve nem voltam orvosnál.....(most is csak iskola miatt mentem oda kéne az igazolás 2napra) bekamptam én is ezt az országos megfázást vagy mit, beszélgettem ott 1 csókával mondta hogy őő régebben már járt úgy hogy kért időpontot és mégis 3-4 óra múlva került sorra... ezek az öregek olyan mintha sportot űznének belőle :D itt felénk az sztk-ba a vérvétel a durva fél órával előbb már vagy 20-30an ott vannak pedig nem olyan nagy város... XD holnap megpróbálom fél órával elöbb akkor talán én leszek a 3-4. :D

köszönöm!!!

2012. szept. 27. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én háziorvosomnál(Budapest)minimum 2-3 órát kell várni.Én is rendelés előtt megyek oda,így hamar szabadulok.

Most más lesz talán mert szegény meghalt a héten:(

2012. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!