Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Forduljak másik orvoshoz?

Forduljak másik orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tavaly figyeltem fel arra, hogy a bőrömön egyre több szemölcs alakul ki. A java része bőr színű, de van sötét is. Utána azt is észre vettem, hogy a kezemen a körömben néha fekete csík nő le. Olyan fekete mintha szálka lenne, de mégse az. Időnként jön elő, ha lenőtt akkor pár hét múlva újra megjelenik.

Voltam bőrgyógyásznál, és csak annyit mondott, hogy ez genetika, el lehet távolítani magánrendelésen.

Rákérdeztem a körömben levő csíkokra is, arra azt a választ kaptam, hogy valószínű bevérzett.

Gyorsan lepasszolt, kb. öt percet voltam bent.

Nektek mi a véleményetek? Nézzek másik orvost, vagy jobban járok ha elmegyek egy állatorvoshoz? :-D



2012. okt. 8. 12:29
 1/9 gelazso ***** válasza:
több orvost megkérdezni ,nem árthat
2012. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"el lehet távolítani magánrendelésen."

Na itt a kulcsmondat... Abból bajod nem lehet, hogy más is megnéz.

2012. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nincs semmi bajod, valóban genetika....az én körmöm némelyike hosszában bordás, és keresztben fehér csíkok nőnek le, mint Neked...így élek évtizedek óta...


voltam orvosnál, lövése sem volt...

2012. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én a neten olvastam, hogy a fekete csík megjelenése ( nem vízszintesen nő ) rákra utal.

,,A körömlemez alatti világosbarnától egészen a feketéig terjedő színű foltok pl. bevérzések (hematóma) miatt jelentkezhetnek. Az ilyen elszíneződések („olajfolt” tünet) hátterében pikkelysömör vagy rosszindulatú bőrdaganatok (pl.malignus melanoma) is állhat."

[link]


,,Egy vagy akár több fehér pont vagy vonal megjelenése a körmön kalciumhiányra utal, barna pöttyök köröm alatti anyajegyet, a fekete csíkok pedig bőrrákot jelezhetnek."

[link]


Mindenhol azt írják bőrrákra utal... :-(

A magánrendeléssel nem nagyon vagyok kibékülve, mert most akkor minek fizetem a TB.-t?

2012. okt. 8. 13:27
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó hír. Nekem nem fehér csíkok nőnek, hanem fekete, és hosszant.

Itt egy illusztráció:

[link]

Nekem nincsen rajta ennyi, csak egy csík.

2012. okt. 8. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha átvizsgálta az anyajegyeidet, akkor nem lehet bőrrákod, ha nem nézte át őket, akkor menj el másik orvoshoz, az SZTK-ban váltják egymást az orvosok nálunk, gondolom nálatok is.
2012. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, lehet hogy váltják egymást...

Egy fiatal csaj doki volt, ránézett az egyik szemölcsre és lökte a dumát. A barnákat meg se nézte.

2012. okt. 8. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor mnenj el egy másikhoz és nézesd végig valamennyit, kérj időpontot egy anyajegy vizsgálatra, előtte nézz utána, hogy hányan rendelnek és mikor.
2012. okt. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2012. okt. 9. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!