Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félek hogy el fog fertőződni...

Félek hogy el fog fertőződni a karom :S van rajt egy két vágás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nem szoktam gyakran vagdosni. most muszáj volt de nem ez a lényeg. mit tegyek? megijedtem,elég mélyek lettek :S félek hogy elferozodik..ne cikizzetek hnem segitsetek!! az elég h hosszú ujjuban vagyok? mitől tud elfertőződni? Help plz

2012. okt. 17. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mélyek , lehet nem àrtana egy tetanusz, gondolom nem fertőtlenített cuccal kèszült vâgàsok. Vìzzel mosd le, ha van jód, azzal is, kösd be , gondolom van otthon valami cucc elsősegélyhez. A felsőd semmitől nem véd, sőt még azon is lehet fertőző cucc. Ha bekötöd csak steril kötést hasznàlj
2012. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mitől, mitől?!?!?

Atyaég, mit tanultok ti mostanában a suliban?


Elfertőződni attól fog, ha kórokozók jutnak bele, nem ártana naponta fertőtleníteni a sebek környékét, és steril kötést tenni rá. Bárhol, bármikor belekerülhet pár gennybaktérium, kaphatsz vérmérgezést, vagy bármi mást.

Bármi alatt azt értem, hogy a kórokozók akadálytalanul jutnak közvetlenül a véráramba.


Tehát: elfertőződni gyakorlatilag attól tud, hogy vagdosod.

Majd jön a dokibácsi, aztán egyet fog vágni, csak kicsit mélyebbet. A felesleg lepottyan, te meg szabdalhatod egy darabig a maradékot.

2012. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a helyedben elmennék orvoshoz mielőtt amputációra lenne szükség...
2012. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ne menjunk bele h miért. hosszú. köszi a válaszokat. nem csak akkor fertőzldik el h az ereim vagdosom? ugy tudtam
2012. okt. 18. 06:25
 5/8 anonim ***** válasza:

betadin+bepanthen plusz tökéletesen helyrehozza


egy volt vagdosós

2012. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
vére egy "bulitárs" :S vagy volt bulitárs. kipróbáltam és köszi halványodik már,és nem is fáj annyira.
2012. okt. 19. 18:26
 7/8 A kérdező kommentje:
végre*
2012. okt. 19. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:

ha már az eredet vágod, az már régen rossz, akkor el is vérezhetsz, amit te csináltál gondolom felületi sérülés, azonban akkor is elvágod a hajszálereket, tehát a késről, pengéről, akármivel csináltad, simán belekerülhet a véráramodba a fertőzést okozó vacak

nem az én dolgom, a te életed, nem tudom miért csináltad, de ha már fájdalmat akarsz magadnak okozni, akkor inkább próbálkozz gyertyával, a forró viaszt lassan csepegtesd magasról a kezedre, azzal nem is okozol felületi sérülést, legfeljebb egy kis bőrpírt, és nem is fertőződik el tőle a sebed, ha pedig mindenképp vagdosni akarod magad, akkor előtte fertőtlenítsd a bőrfelületet és a pengét, vagy 100%-os alkohollal, vagy tartsd a láng felé, de inkább a 100% alkohol, és nehogy megidd, mert mérgező

2012. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!