Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám levágni a yorkim...

Hogy tudnám levágni a yorkim karmát?

Figyelt kérdés
Anyuval ketten szoktunk probálkozni, eddig sikerült de most avlahogy nem megy. szerintem azért mert eddig kisebb is volt most meg már lehet h sokat fejlödött testileg e´s már jobban tud ellenkezni. h tudnám mégis levágni? nemrég vettünk egy kifejezetten karomvágó ollót m´´eg azzal nem probáltuk de félek h azzal sem fog majd menni...

2012. ápr. 18. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Mért nem bízzátok szakemberre a dolgot? 500 Ft-ért levágja neki. Ha nem jól vágod le neki és belevágsz akkor vérezni fog neki és nem kellemes.
2012. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát nem olyan egyszerű a dolog főleg a ha a yorkinak feketék a körmei. Mivel ha fehérek,világosak látod azt a csíkot annál tovább nem szabad vágni mert az már idegek része! Bízd ezt a dolgot kozmetikusra az a legegyszerűbb, ha normális ezért max 300-500 ft-ot fog kérni vagy még annyit sem:) Nem érdemes ezt annyira otthon erőltetni könnyen belevághatsz!
2012. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hú, az én kutyámnak is feketék a körmei és sosem merem rendesen levágni. Én is inkább kozmetikushoz viszem. Egyébként én medve sajttal szoktam kombinálni az ilyen kínzó műveleteket. Egy köröm, egy falat sajt. Kettő után boldogan hagyta hogy levágjam a körmeit. Az enyém még nagyobb és erősebb is mint egy yorkie.
2012. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egyikőtök két lábra emeli és kifeszíti az első mancsát (a könyöke mögött fogjátok meg, és akkor kifeszük az első mancsa) a másik pedig a mancsot fogja és vág. Azt hiszem nem nehéz kivitelezni egy 2-3 kilós kutyánál.
2012. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Addig nem fog menni, amíg uralkodik rajtatok a kutya. Ha elfogadna titeket 'felsőbbrendűnek', akkor hagynia kéne magát.

Keveset vágjatok a végéből, de rendszeresen (2 hetente), amíg nem lesz elég rövid.

2012. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk és itt nincs olyan kozmetikus aki csak körömvágást vállal amúgy meg nagyon drága és oda is csak ritkán hordjuk és a körmét meg sürübben kéne vágni....

Az odáig oké h le kell fogni és kész csak hát azért a lábát sem akarom kitörni... szal ha vki otthon csinálja az mondana technikákat??

2012. ápr. 18. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ölembe fektetem, úgy, hogy kézre álljon az adott lába, széthúzom a szőrt, megfogom a körmét és lecsippantom. Bele telik nekem is kis időbe, mert néha próbál ellenkezni, meg egy-egy láb között szoktam neki szünetet hagyni, mert nem szereti, de megoldható, nem kapálózik.
2012. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell kitörni a lábát. Kutyakozmetikus tanfolyamra járok, naponta legalább 3 kutyánál vágunk körmöt. A lábkifeszítés nem egyenlő a lábeltöréssel.


Próbáld ki h benyúlsz a kutya hóna alá és megfogod a könyökcsont felett. Akaratlanul is kiegyenesedik a lába, mivel megfogod az ezért felelős izmot.

2012. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!