Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 35 hetes terhes vagyok. Most...

35 hetes terhes vagyok. Most lettem magyar állampolgár. Azt olvastam valahol, hogy a szülés alanyi jogon-mint magyar állampolgárnak-ingyenes. Ha nem így van, mennyibe kerül kb. a szülés?

Figyelt kérdés
Állítólag nem vagyok jogosult 8 hónapig arra sem, hogy fizessem a tb. járulékot. Vagyis nem kapok "ingyenes" orvosi ellátást.Gyermekem apja született magyar

2012. okt. 18. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

nem ingyenes a szülés annak, akinek nincs tb-je

ha jól emlékszem maga a szülés (sima hüvelyi, mindenféle beavatkozás nélkül) közel 500e Ft és 400e Ft a gyermek ellátása arra a 3 napra, amit a kórházban töltesz. A császár nyilván ennél jóval több, olyan 1,2-1,5 millió lehet + a gyerek ellátása

2012. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ingyenes, de nem is kerül annyiba, mint ahogy az előző írta. Az ország legdrágább magánklinikáján is olcsóbb egy szülés, mint amit ő írt :D

A császáros szülés olyan 150 ezer körül volt, amikor én szültem, öt éve. A sima az jóval olcsóbb. Amúgy pedig fel kell hívni a kórházat, és megmondják pontosan.

2012. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja, a gyerek ellátása amúgy tök ingyenes, ugyanis mivel ő magyar állampolgárnak születik, neki alanyi jogon jár.


És még annyi, hogy az sem biztos, hogy neked fizetned kell a szülésért, mert állampolgár vagy, még ha nincs is biztosítotti jogviszonyod. De mondom, a kórház, vagy az OEP többet tud mondani.

2012. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

árbeli tájékozódásnak. ez egy tuti kórház, engem műtöttek itt


[link]

2012. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

2 gyereket szültem ,az egyiket 2008-ban, a másikat 2009 végén, mindkettőnél kaptam számlát az ellátásról. Van és volt is érvényes tb-m, de előtte nem sokkal jött a rendelet, hogy mindent számlázni kell, alá kell íratni. Majdnem ott ájultam el, amikor láttam, hogy mennyibew került a tb-nek a szülésem. A baba ellátása, a vérvételei, első oltása is benne volt ,és a 3 napos kórházi tartózkodásunk, ezért került ennyibe, nem kitaláltam. Hogy jelenleg mennyi, azt nem tudom megmondani, de baromi drágának találtam ezeket az árakat már akkor is, ezért emlékszem rá. Az is lehet, hogy a kórházak özött van eltérés, erre rá lehet kérdezni az oep-nél.

2012. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

na, előkerestem. 2005-ben szültem, szó szerint másolom:


gyerek számlája:

súlyszám: 0.53377

aktív alapdíj: 136600

hosszú nap alapdíja: 3008

intenzív hosszú nap alapdíja: 16040

összesen: 76592


krónikus ellátás:

krónikus alapdíj: 4900

összesen: 0

kalkulált finanszírozás összesen: 72592 ft

fizetési mód: egészségbiztosítási alapból.



a saját számlám, császárnál:

súlyszám: 1.29971

aktív alapdíj: 136000

hosszú nap alapdíja: 3008

intenzív hosszú nap alapdíja:16040

összesen: 176760


krónikus ellátás:

krónikus ellátás nap szám: 4900

összesen: 0


kalkulált finanszírozás összesen: 176760 ft

fizetési mód: egészségbiztosítási alapból


mindez 2007-ben gyulai pándy kálmán kórház


A dr. rose magánklinika árai, jelenleg a legdrágább magánklinika az országban:

Szülészetünkön a szülések ára a következő szolgáltatásokat tartalmazza


• Két alkalmas szülésfelkészítő foglalkozás


• Kórházi tartózkodás (1-4 éjszaka az orvos megítélése alapján)


• Elhelyezés egyágyas exkluzív fürdőszobás szobában az édesanya és a baba részére


• Napi háromszori étkezés, a’la carte kínálatból az anyuka részére


• Az újszülött ellátása közvetlenül a szülés után, a kötelező szűrővizsgálatok elvégzése, védőoltások beadása


• A hazatérést követően 1 alkalommal csecsemős nővérünk/bábánk a páciens otthonában tart vizitet, tanácsadást


• A szülést követő 4. napon gyermekorvosi ellátás


• A szülést követő 4. napon nőgyógyászati kontrollvizsgálat


• A szülést követő 6. héten nőgyógyászati vizsgálat

Szülés módja A szülés ára*, mely a fenti szolgáltatások mindegyikét tartalmazza

Hüvelyi szülés érzéstelenítés nélkül 590 000 Ft

Hüvelyi szülés érzéstelenítéssel 730 000 Ft

Császármetszés 880 000 Ft

2012. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem számít bele, hogy az apa fizeti a TB-t? Elvégre az ő gyerekéről van szó.
2012. okt. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!