Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező Magyarországon...

Miért kötelező Magyarországon egészségbiztosítást fizetni?

Figyelt kérdés
Amerikában pl. nem kell. (ha már mindenben őket majmoljuk)
2012. okt. 25. 13:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Munkabér 7%-a vagy ennek hiányában havi 6390 Ft.

Ez sok embernél az ellátását se fedezi, és rosszabbul járna ha az ígénybevett szolgáltatásokért fizetne, dehát itt az elvről van szó.

Mi van ha nem akarom magam gyógyszerekkel, oltásokkal mérgezni vagy csaK MÁR NEM HISZEK AZ ORVOSOKBAN??

2012. okt. 25. 14:13
 2/12 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Amiért csekkadót...
2012. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért kiscicám, mert ha megüt a guta, kapsz egy szívinfarktust, vagy csak szimplán betörik a fejed, akkor nem saját magadat kell otthon szívkatéterezni vagy összevarrni, hanem bevisznek a kórházba, és azok az orvosok fognak ingyen ellátni, akikben nem bízol.


Ugye Amerikában ez úgy működik, hogy van egy magánbiztosítód, akiknek százszor annyit fizetsz, mint az itthoni tb, vagy nincs biztosításod, és:

- ellátod magad ahogy tudod, és imádkozol, hogy túléled,

- bemész kórházba, ahol vagy ellátnak, vagy nem (csak akkor, ha sürgős, életveszélyes dologról van szó), majd utána kiküldenek egy olyan csekket, ami jó eséllyel viszi a házat a fejed felől.

El lehet gondolkodni, hogy melyik éri meg a beteg szempontjából. Szerinted miért lehet Amerikában választást nyerni az egészségügyi reformokkal? Mert milliók nem rendelkeznek a megfelelő ellátáshoz való joggal...


De azért egyetértek veled, fizessen mindenki magának amennyit gondol, megoldódik az orvos- és nővérhiány, hiszen az ellátottak száma is visszaesik, plusz mindenki megtéríti a saját költségeit, tiszta igazságos lesz, aki egyszer rákos, az biztos meghal, mert a büdös életben nem fogja tudni megfizetni a kezelésének az árát, ellenben kap egy esélyt az alternatív 'medicina', hogy képes-e valami hatást produkálni vagy sem.

2012. okt. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Flector 67 ***** válasza:

Nem akarod magad oltásokkal mérgezni? Hát ez jó.

Inkább járd ki az iskolát, addig nem írogass marhaságokat.

2012. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Melyik iskolát? Ismeretlenül ne feltételezz!

Már lediplomáztam, persze nem orvosin.:)


Egy kis olvasnivaló az oltásokról:

[link]

[link]

2012. okt. 26. 13:01
 6/12 Flector 67 ***** válasza:
Nem kell orvosin diplomázni ahhoz, hogy felmérd az oltások szükségességét. Bár gondlom nyugodtan néznéd, ha gyermeked elkapná a poliot és nyaktól lefele béna lenne.
2012. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Flector 67 ***** válasza:
Mellesleg, ha nem fizetnél TB-t, ki tudnád fizetni a gyógyszereid teljes árát? Vagy akár egy UH vizsgálatot? Vagy mondjuk egy vakbél műtétet? Na ezért feltételeztem, hogy nem jártad ki az iskolát. Bár Mi magyarok, hajlamosak vagyunk előbb beszélni, aztán gondolkodni. Tisztelet a kivételnek.
2012. okt. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Felvezetőmben leírtam, hogy nem anyagi, hanem elvi kérdést feszegetek. TUDOM, hogy DRÁGÁBB lenne biztosítás nélkül az egészségügy, de nem ezt kérdeztem!


A gyerekemmel meg ne viccelődj, ne személyeskedjünk!!!!!

Elolvastad a belinkelt cikket? Vajon azt is az orrunkra kötik hány esetben inkább ÁRT, mintsem véd az oltás?

2012. okt. 26. 15:07
 9/12 Flector 67 ***** válasza:

Elnézést kedves Kérdező, ha megsértettelek. Kicsit kiakasztottál. Tény, hogy nagyon sok gyógyszernek vannak súlyos mellékhatásai. Örülj, hogy Neked nem KELL gyógyszert szedned. Mert sokaknak nincs választása. Például egy diabeteses, egy szívbeteg, egy magasvérnyomásos, egy veseelégtelen szerinted ne szedjen gyógyszert?

Ja és Amerikában tényleg nem kell fizetni, de ott, ha nincs biztosításod hagynak meghalni az út szélén. Vagy zsebből csengetsz.

2012. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Flector 67 ***** válasza:

A gyermekeddel nem vicceltem. Leírtam mi történhet vele, ha nem oltatod be.

Mellesleg, hogy szeretnél belőle elvi kérdést csinálni? Nem szeretnél EÜ ellátást kapni? Akkor, ha lesz egy szívrohamod, vakbeled, vesegyulladásod, agyvérzésed mit csinálsz? Kérlek fejtsd ki. Nagyon érdekelne.

2012. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!