Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem rég kaptunk az iskolában...

Nem rég kaptunk az iskolában oltást. Megint fogunk. Tippek, vagy valami?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptunk oltást az iskolában. Bőr alá. Nagyon fájt.. (azért annyira nem, de eléggé!!) 1-2 hónap múlva megint fogunk, de izomba. Azt szeretném kérdezni, hoy én nagyon félős vagyok, és oltárira kicsi a fájdalom küszöböm, hogy mennyire fog fájni? De most tényleg kérdezem, kérlek ne hülyéskedjétek el, hogy meg fogsz halni stb. Aki már megkapta mindkettőt, attól kérdezem: jobban fáj a második? Nem tudom mi ellen oltanak sajnos, de 6.-os vagyok és 12 éves. Félek! Kérlek hülyék kíméljenek, és normálisak válaszoljanak. (lány vagyok) bocsi ha hosszú lett, és a helyesírási hibákért is bocsi.

2012. szept. 23. 17:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
JA és az első szerintem azért fájt annyira, mert befeszítettem, mert annyira fájt. igazából a szúrás nem annyira, de amikor belenyomták a löttyöt, az eléggé... :(
2012. szept. 23. 17:57
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj, túlrinyálod az egészet. Egy bökés és kész. Hazamész, borogatod, 2 nap és meg se érzed. Mi a fenének hergeled magad ennyire előre? Annyira utáltam ezt én is, mindenki vinnyogott napokkal előtte, hogy mennyire fog fájni. Aztán meg észre se vették és kész is voltak. Na ennyit erről. Ne legyél már ennyire félős.
2012. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az esőnél nem is féltem, mert egy nyolcadikos mondta, hogy nem is fog fájni meg semmi. nem is rinyáltam, de mikor benyomták annyira fájt.. és félek hogy ez is annyira fog, sőt izomba még jobban... és ezért.. Tényleg nem játszom túl.. nekem annyira kicsi a fájdalomküszöböm, hogy ha rám száll egy légy, az is fáj.. (vicc) :( ha nem fájt volna ennyire az első, akkor nem félnék.. meg maga ez a kifejezés hogy IZOM... ez hergel.. :(
2012. szept. 23. 18:24
 4/21 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok még válaszokat... És elsőnek bár nem volt vmi kedves, felpontoztam.
2012. szept. 23. 19:13
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj arra, hogy ha a betegséget kapnád el, az még jobban fájna!

Vagy jutalmazd meg magad valamivel utána!

2012. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ez jó.. Lehet hogy kipróbálom. Köszi a normális válaszért! :)
2012. szept. 24. 18:36
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, nem fog fájni. :) Mindenki túlságosan be van rezelve. Én mindig azt csináltam hogy elsők között jelentkeztem oltásra, amíg volt aki azon gondolkozott egy órát míg sorrakerült, hogy mekkora tű lesz meg hogy fog fájni, addig én már rég végeztem. :D Szerintem csináld te is ezt, állj az elsők közé. Várakozni és félni sokkal rosszabb. Amikor pedig bent vagy, nézz ki valamit magadnak. Képet a falon, vagy ha védőnő/gyerekorvos adja be akkor biztosan van valami játék a polcon vagy ilyesmi. A szúrást többnyire akkor veszed csak észre, ha nem oda figyelsz, amikor már túl vagy rajta.

Gondolj arra, hogy a fájdalom amúgysem tart örökké. Kiskorodban rengetegszer beütötted már magad, csípett meg darázs stb, és azóta már rég elmúlt. Sőt, minden nap előfordul hogy sípcsonttal 'megtaláljuk' az asztalt vagy nekimegyünk valaminek könyökkel és hasonló kis balesetek. :D Akkor is másodpercek alatt elmúlik a fájdalom.

És igen, én már megkaptam mindkettőt évekkel ezelőtt. Rengetegszer kaptam már oltást, bőr alá is, izomba is. Egyszer 6 vagy 7 injekcióból álló sorozatot kaptam rövid időn belül mert megharapott egy veszett macska. :D

És most itt vagyok, sem a szúrásba sem a harapásba nem haltam bele. :) Sokkal jobb egy kis szúrás mint a fertőző májgyulladás vagy a kanyaró, esetleg egy vérmérgezés vagy a veszettség. Az oltásokat nem azért találták ki, hogy a gonosz orvosok szúrkálhassák a gyerekeket, hanem hogy visszaszorítsanak bizonyos (gyakran végzetes vagy súlyos következményekkel járó) betegségeket. Rengeteg életet mentettek már meg. Hiszen a megelőzés a legegyszerűbb és a leghatásosabb. :)

2012. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi, csak az a baj, hgy névsor szerint megyünk. És az utolsó előtti vagyok... :'( De köszi nagyon sokat segítettél. Írnál egy privit kérlek? Jól esne. Ment a zöld kéz! :)


Légyszi írj privit. :)

2012. szept. 25. 20:44
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Izomba kevésbé fáj! És ha ellazítod a kezed akkor még kevésbé. És ha arra gondolsz hogy a tengerparton napozol, akkor alig fogod érezni :)

2012. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Aranyosak vagytok, hogy megértitek. :) akkor megnyugodtam.
2012. szept. 26. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!