Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha TAJ-kártya...

Mi történik, ha TAJ-kártya nélkül megyek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mandulagyulladásom van, és elég sürgősen orvoshoz kéne vele mennem, mert legutoljára igen csúnyán betályogosodott, 3 napot töltöttem vele kórházban. Viszont nem találom a TAJ-kártyámat. Mi történik, ha kártya nélkül megyek a fülorrgégészetre?

2012. okt. 28. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát elvileg elküldenek, de ha látják,hogy muszáj,hogy ellássanak akkor valószínűleg bediktálod ami kell és sorra kerülsz.
2012. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha n agy baj van akkor kötelességük hogy ellássanak, velem is ugyanez volt amikor egyszer balesetem volt és még a TAJ kártya száma sem volt nálam, és mondták hogy utólag mutassam be mert az adataimat megtalálták csak ellenőrizni akarták a számot is, amihez kellett volna a kártyám.
2012. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni a taj számot (háziorvostól pl?), akkor el kell látniuk.
2012. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha rendben van a biztosításod, akkor az nyilván is van tartva az sztk-ban, ahova tartozol. Ha nincs biztosításod, akkor nem tudom. Mindenesetre mondd meg az eligazítóban, hogy ez van, és mondják meg, mit kell tegyél. Legyél kedves és udvarias. Legfeljebb kifizettetik veled utólag a kezelést.
2012. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal egy előző leletet vagy zárójelentést- írtad voltál kórházban-azon rajta van a TAJ számod és később visszaviszed a kártyát.
2012. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha sztk-s helyre mész, ott van valami számítógépes adatbázis nem?


Rendszeresen kell orvoshoz járnom egészségügyi problémából kifolyólag és nem tudom hányszor játszottam be azt, hogy a betegfelvételnél vettem észre, hogy a TAJ kártyám otthon maradt. Elmondtam a kezelőnek, hogy otthon maradt, de jártam már itt, tudok adni személyit, lakcímkártyát (a legtöbb esetben laborpapírokat meg ilyen hasonló szarokat is, amin rajta van a kártya száma) és így fogadnak-e? Mivel benne vagyok a rendszerben a legtöbbször kérdeznek pár adatot, személyit, és ugyanúgy felvesznek.


Sürgős esetben amúgy kötelességük ellátni, de ez tudtommal ilyen csonttörésre és hasonlókra vonatkozik. Bár lehet ez is sürgősnek minősül.

2012. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lakóhely szerinti sztk-ba akarsz menni?

Ha igen, ott megmondod, hogy mi van és bemondod a neved és a címet, benne vagy a rendszerben.

2012. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem cím, hanem születési dátum.
2012. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérsz ideiglenes Taj-kártyát -
2014. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég a száma is (talán)
2014. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!