Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Újraélesztés menete?

Újraélesztés menete?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy először meg kell kérdezni a sérültet, hogy hall-e engem, közben megpaskolni az arcát két oldalról. Közben megkérni a bámészkodókat, hogy álljanak hátrébb, hogy több levegő legyen, és megkérni egy bizonyos személyt, hogy hívja a mentőket, azért, hogy biztosan megtörténjen a hívás. Utána megnézni 10 mp-en keresztül, hogy van-e légzése a sérültnek. Aztán a fejét az állánál kicsit hátradönteni, hogy szabad legyen a légút, és szájon át lélegeztetni 2x, közben nézni a mellkas emelkedését. Utána pedig következik a szívmasszázs, 4-5 cm mély nyomással, egyenes karokkal, kb. 20x. Aztán ismét szájon át lélegeztetni, majd megint szívmasszázs, addig, amíg a sérült magához nem tér, és ki nem érnek a mentősök.

Kb. ennyit tudok, de tudom, hogy kihagytam valamit, azt hiszem, a pulzusszámlálást? Azt mikor kell? Meg kérlek javítsatok ki, ha valamit rosszul írtam, és egészítsétek ki, ha kihagytam valamit. Köszönöm!

16/L


2012. nov. 4. 11:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és ha van légzése, akkor mit kell csinálni? Akkor nem kell újraéleszteni, ugye?
2012. nov. 4. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:
a szívmasszázst 30:2 arányban alkalmazd tehát 30 masszázs két befújás. ha van légzése fektesd stabil oldalfekvésbe, és sűrűn ellenőrizd az életjeleket e mentők kiérkezéséig.
2012. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Íme a laikus újraélesztési protokoll, alias BLS:


[link]


Ha van kérdés hozzá, válaszolok.


Mentőtiszt

2012. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!