Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha külföldi utam során lebeteg...

Ha külföldi utam során lebetegszem, és emiatt nem tudok a tervezett időben hazajönni, akkor a körzeti orvosom ki tud írni valahogy táppénzre? Felhívom és majd bemegyek hozzá, amikor hazaértem? Esetleg hozzak valami papírt egy kinti orvostól?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
a táppénz ugy müködik, hogy előtte meg kell vizsgálni a beteget, tehát távirányitással nem.Vagyis az orvos rizikózik ha anélkül vesz fel valakit, hogy nem is látta.Ugyhogy ottani orvostól szakvélemény mindenképpen kell! Csak 5 munkanapig visszamenőleg tud akkor is táppénzt adni, ugyhogy ha kicsuszol az időből jobb faxon vagy emailen előre értesiteni, hogy tp-re szükség van a késés miatt.
2012. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!