Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, és költözök ki Németországba. Az elején biztos, hogy nem fogok munkahelyet találni. Ezért szerintetek ilyenkor hogy van az orvosi ellátás?

Figyelt kérdés
Mivel itthon sem fizeti utánam senki. Ha meg lesz kint munkám, és biztosítva leszek, akkor itthon hogy fogok tudni elmenni orvoshoz? Szerintetek az megoldás lenne, ha bejelentkeznék munkanélkülire? De haza nem fogok tudni jönni, megszüntetni a munkanélkülit, ha találok kint melót. Előre is köszi!

2012. jan. 30. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Itthon fizetheted magad után, vagy a településed jegyzőjétől igényelhetsz hatósági bizonyítványt, ami 1 évig érvényes, és ellátásra jogosít.
2012. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha kiköltözöl, akkor kint kell fizetned a biztosítást, ha van munkád, ha nincs. Ez havonta kb. 140 euro körül van. Egyébként van hova költöznöd? Csak mert az sem olyan egyszerű.
2012. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerinted a munkanélkülire való jelentkezés?
2012. jan. 30. 10:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Párom már hónapok óta kint dolgozik.
2012. jan. 30. 10:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze az elsőnek is igaza van, kiválthatod az EU-s kártyát, de az csak 1 évig érvényes.
2012. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hiába mész munkanélkülire, kint nem fog senkit érdekelni. Ellátnak, de fizetned kell.
2012. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van Eu-s kártyám, az érvényes 2014-ig. De ha itthon nem fizeti senki a járadékot, akkor az nem él így. Vagy rosszul gondolom?
2012. jan. 30. 10:07
 8/15 anonim válasza:
Kint fizetned kell magad után!Nekem itt ausztriában el sem fogadták az eu-s kártyát!Havonta az e-cardom 45€ mert nem dolgozom és magam után fizetem!
2012. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha itt akarsz munkanélkülire jelentkezni max 3 hó ellátást kapsz és ha az letelik a biztosításod is megszűnik.
2012. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A munkanélküli azért lenne jó, mert biztosítva lennék, mivel legalább arra az időre, míg nem találok munkahelyet. Cukor és pajzsmirigy beteg vagyok,így állandóan kell nézni a véremet. Nekem azért lenne ez az egész fontos!
2012. jan. 30. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!