Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A védőnő szabálytalan magatart...

A védőnő szabálytalan magatartását megyei szinten hol lehet jelezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arról van szó, hogy az itteni védőnő hanyagsága és nemtörődömsége miatt meghalt egy kisbaba. Egy akarjuk jelenteni, mert túl sok beteg, tartósan beteg gyermek él a faluban, és ő nem foglalkozik semmivel, nem tud semmit! Nem ismerte fel pl,hogy a fáradtság, egész napos alvás, lila bőrszín, felpuffadt has, étvágytalanság valami betegségre utal. A baba egészségesen jött ki a kórházból, itthon lett ilyen! 2hónapos volt! Mivel én is tartósan beteg gyermeket nevelek, nem tartom elég felkészültnek, hisz bizonyos alapvető jogokkal, egészségügyben használt szavakkal nincs tisztában! Előre is köszönöm, ha valaki segít!
2009. aug. 13. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először az önkormányzatotoknál kell jelezni, mert ők alkalmazzák!Ott elutasítanak, vagy csak hitegetnek (erre számítsatok!De egy próbát megér!Van védőnő ismerősöm megkérdem, és ha válaszol megírom mindenképp, hiszen ez tarthatatlan!Nekünk fantasztikus védőnőnk van, és el sem tudnám viselni ha hanyag, felelőtlen lenne!
2009. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Melyik megyéhez tartoztok???

(előbbi válaszoló)

2009. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
81%
Ne haragudj, nem kötekedésképpen, de ilyen tünetekkel én azonnal rohannék a gyermekemmel az orvoshoz.Szerintem nem a védőnő hibája ez. Meg aztán a védőnő nem jogász és nem orvos, hogy jogszabályokat és orvosi szakszavakat fújjon kívülről.Amúgy szerintem kérdezzétek a gyermekorvost, hogy hol lehet jelenteni , amivel vádoljátok őt.
2009. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Az előzőkkel nem teljesen értek egyet. Minden egészségügyi dolgozónak tisztában kellene lennie a betegjogokkal stb, ezt tanítják is (én is eü-ben dolgozom) az orvosi latin kifejezésekkel szintén tisztában kell, hogy legyünk (diagnózisokat, tüneteket máshogy nem értenénk meg, hiszen nem minden orvos mondja el magyarul is!) persze előfordul, hogy van olyan latin szó, amit nem értünk, de annak utána tudunk nézni. A védőnőknek szintén tudni kell ilyeneket.

Szerintem is az önkormányzathoz menj ilyen panasszal! Itt mindenképp tenni kell valamit!

(eü. dolg.)

2009. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincs a falutokban gyerekorvos a védőnőnek nagyobb a felelőssége abban,hogy észre vegye baj van. DE:

1 kérdés az eset kapcsán a szülő mikor szólt a védőnőnek? Nem ment ki azonnal? Nem kért segítséget?

2. gyerekorvos mikor látta a gyereket? Ennek a babának min 3x kellett volna eddigi élete során találkozni a gyerekorvossal ( kórházból hazaérve az első újszülött látogatás és két védőoltás.)


Hová lehet fordulni ha úgy érzitek a védőnő hanyagsága,hozzá nem értése okozta a bajt?

1 a védőnő munkáltatója vagyis az őt alkalmazó önkormányzatnál kell részletes írásos panaszt tenni.

2. Megyei vezető védőnénél szintén írásban

3. Betegjogi képviselőnél aki a legközelebbi kórházban vagy nagyobb rendelő intézetben elérhető

4. ÁNTSZ-nél

5. lehet feljelentést is tenni a rendőrségen foglakozás körében elkövetett gondatlanság miatt.

Ezt lehet tenni.

Dietetikus

2009. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Első vagyok!A mi védőnőnk azt mondta hogy ha faluban vagy akkor az önkormányzat a felelős az ottani védőnőért, nagyobb városokban az ottani kórház, ill ANTSZ!Olyankor az önkormányzattól kell a felelős védőnő elérhetőségeit kérni, aki utánanéz a hanyag védőnőnek és továbbítja az adatokat a már fent említett kórháznak!Mivel ő a munkáltató!

Remélem mihamarabb megoldódik a problémátok!

2009. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Hát ez egy pici falu a szlovák határtól nem messze, Nógrád megyében! Itt az önkormányzat fütyül mindenre, nem foglalkozik a lakossággal! Gyerekorvos nincs, csak 35km-re innen, ahová a lakosság 90%-a tömegközlekedés szinte teljes hiánya miatt nem jut el! Felnőtt háziorvos a 10km-re lévő kicsit nagyobb faluból jár át hetente egyszer! De van, hogy hetekig nem jön! Az egyetlen eüs itt a védőnő. Akiről szó van, a kislány, őt az anyukája elvitte a felnőtt dokihoz, aki megnézte, és hazaküldte, hogy még pici, és ezért ilyen. A védőnő szinte nem is ment ki, de amikor látta az anyuka, hogy baj van, kihívta, de ő is azt mondta, nincs baj. Itt hibázott, mert mentőt kellett volna hívnia, és beküldeni a kórházba,mert szemmel láthatóan akkor már csak órái voltak a kicsinek! Ezt onnan tudom, hogy a védőnő után pár perccel átjött az anyuka, hogy nem e tudok valamit,amivel fel lehetne kelteni a kicsit,mert ennie kéne,de hiába rázzák, nem kel fel! Átrohantam, de amikor megláttam a kicsit, azonnal mentőt hívtam,mert akkor már kómában volt. Egy ideig dolgoztam betegápolóként, így tudtam, hogy nagy baj van! Nincs eüs végzettségem, csak amolyan nyári munkaként dolgoztam betegápolóként egy szocotthonban. A mentősök 25perc alatt értek ki. Ők is látták a bajt, azonnal a Gyarmati kórházba vitték, onnan pedig helikopterrel vitték a Heim Pálba! De nem tudták megmenteni! Belső vérzés, trombózis. Agyhalott volt,mire a Heimbe értek.

Ott boncolták fel, megállapították, hogy ezt nem verés okozta, hanem valami betegség, fertőzés, amit észre kellett volna, hogy vegyen a védőnő is és a felnőtt doki is! Ez szerepel (bár nem szó szerint) a boncolásban!

A szülők pedig ma mennek a betegjogi képviselőhöz Gyarmatra, onnan pedig egy ügyvéd és a betegjogi képviselő kíséretében a rendőrségre. Remélem kivizsgálják az ügyet!!!!

Köszönöm a tanácsokat! El sem hiszitek, mennyit segítettetek! Ugyan a kislányt visszahozni nem tudjuk, de legalább a védőnőt számon kérik, és talán le is váltják! Részemről annyi, hogy a házamba a lábát be nem teszi még egyszer!

Ezer hála és köszönet mindenkinek!!!!!

2009. aug. 14. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám ezt annyiban.Én elmennék egy kereskedelmi csatornához, pl rtl klub, mert ha csendben zajlik az ügy akkor sajna sokszor eltusolnak mindent!Tapasztalat!!!!
2009. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem csak a védőnőt vonnám felelősségre hanem azt a 10 km-re lakó felnőtt orvost aki látta agyereket. Ugyanis neki is fel kellet volna tűnjön valami nincs rendben a gyerekkel.( Hiszen neked is feltűnt,hogy baj van, pedig ahogy mondod nem sok eü-s tapasztalatod van) Min tovább kellett volna küldje a kollégájához valahogy. De inkább neki kellett volna mentőt hívni. Főleg,hogy ilyen helyzetben vagytok, amit leírtatok.


Kérdésem csak az ma Magyarországon még hány gyereknek és felnőttnek kell azért meghalnia mert 1000 fő lakos alatti faluban él??? Mert most ez a módi: se felnőtt se gyerekorvos elérhető távolságban:((

2009. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!