Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kezelhetem a talpon...

Hogyan kezelhetem a talpon lévő szemöcsöt?

Figyelt kérdés
milyen kenőcsöt lehetne használni,hogy magától kiforduljon a szemölcs? a fagyasztást nem tartom jónak,sokára gyógyulna csak meg és nagyon fájdalmas.

2012. nov. 14. 14:20
 1/10 anonim válasza:
Verrumal-t ajánlom, bőrgyógyász írta fel nekem. Ez egy folyadék, naponta ecsetelni kell vele, és fokozatosan leszárad, elhal a rész.
2012. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Verrumal kenőccsel kezelt beteg szemölcsös talp mennyiidő alatt gyógyul meg?
2012. nov. 16. 13:30
 3/10 Takács Jánosné ***** válasza:
Mielőbb keres egy pedikűröst. ő megmondja mennyire mélyen van akkor pedig irány a sebészet sok sikert.
2012. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Első vagyok

Már sok éve kezeltem így, nekem is a talpamon volt, nem emlékszem mennyi időbe telt, de néhány hét emlékeim szerint. Persze attól függ, milyen mélységig jutott a szemölcs. Minden nap egy réteg leszárad, könnyen lekapargatható, és mehet rá az ecsetelő oldat. Fájdalommentes, és nekem nem nőtt vissza. Én örültem, hogy ez ilyen egyszerűen meglett és nem kellett fagyasztgatni.

2012. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Még mindig első vagyok

Azt látod, hogy mikor hagyd abba, akkor amikor elfogyott a szemölcs.

2012. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Épp most estünk túl lányom talpán lévő szarus szemölcsön leírom mit csináltunk, ha ezt végig csinálod fájdalommentesen és gyorsan (nekünk 2 hét volt a kb. 8 mm átmérőjű) eltűnik.

Nekem évekkel ezelőtt volt a talpamon, akkor még lehetett kapni scholl verruca tapaszt..., de az 1 éve hiánycikk, megszűnt!

Viszont ez a tapasz szalicilt tartalmazott, erre emlékeztem.

Tehát irány a gyógyszertár! Kérd az alábbi ecsetelőt: COLLOD. C. ACID. SALICYL

és vegyél jó sok ragtapaszt és + leokoplasztot, mert a hülye ragtapasz nekünk állandóen lejött, elmozdult, + rá kellett kötni.

Tehát a feladat. Minden este fürdés után az ecsetelővel bekened a szemölcsöt. Ha egy percet vársz látni fogod elkezd mint a "tubarózsa" nyilni :-). De nem muszáj várnod, csak érdekességből megnézheted :-) kösd le ragtapasszal és + leokoplasztot tegyél rá. Másnap este fürdés, újra a procedúra.

3 nap múlva fürdés után langyos vízben áztasd a lábadat kb. 10 perc és ami le tud jönni kapargasd le (nem fog fájni!) Újra beecseteled és újabb 3 napig csinálod az ecsetelés, ragasztást. Megint a 3 nap végén áztatás, óvatos kapargatás. 2 hét után a tegnapi napon a maradék szemölcs darab lányom zoknijában végezte :-))))) és nincs luk a 2 hét alatt gyönyörűen dolgozta ki magát az új bőr is. Sok sikert fájdalommentes és mindössze 400 Ft-ba került.

2012. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok elfelejtettem írni ne ijedj meg elkezdesz látni benne sok fekete pöttyöt, illetve az áztatásnál fogod látni, mintha fekete cérnaszál lógna ki, nyugodtan kapargasd, vágd le... ez a gyökere :-)
2012. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 18. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A 6 válaszolónak nagyon igaza van!!A kedves doktornő felirta azt a Werrum vagy mi a szart ja 2200ft vissza mentem közöltem ezt én nem tudom kifizetni !!Rohadjon meg egyből a méregdrága szarát irja fel😈😈

Felirt egy másikat amit a 6 válaszoló irta 250 ft volt a jól emléxem!

De hápogott hogy nem biztos hogy olyan hatásos lesz!! Ma kezdjük el a kezelést

2017. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
júj, ez már nagyon régi kérdés... még csak 13 éves voltam, nem magam miatt írtam ki a kérdést, sosem volt még szemölcsöm... de köszönök minden válasz! ☺
2017. okt. 23. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!