Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Önök szerint egy pszichológusn...

Önök szerint egy pszichológusnak mennyire tartozik a munkakörébe, hogy a páciensével terápián kívüli programokat is szervezzen?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal nő, aki egy szenvedélybetegeket segítő központnál dolgozik, volt drogfüggőket, alkoholistákat vesz kezelésbe. Egy fiatal férfi, aki drogozott, fél éve jár hozzá terápiára. A nő nem csak a központban kezeli, de akármilyen gondja van a fiúnak, hozzá megy, volt, hogy hajnalban hívta fel azzal, hogy kidobták az albérletéből. Magánemberként pénzt ad neki, a kocsijával furikázza. Akármikor ugrik a srác hívására, aki gyakran a házához is elmegy a gondjaival.

Érdekelne, hogy Önök szerint ez mennyire tartozik bele egy pszichológus munkakörébe, ha a nő nem egyedülálló?


2012. nov. 19. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően természetesen nem tartozna bele, de ha ez mindkettőnek megfelel, akkor nem lehet mit tenni. Kapcsolat is van köztük vagy kialakulóban van vagy csak úgy szimplán nagyon szívén viseli a pszichológusnő a páciense problémáit? Mert ez nem mindegy. Most ide lett hintve valami, de nem igazán van elmagyarázva, hogy miért gondolod problémának? A férj esetleg gondként kezeli? Te vagy a férj? Vagy ki vagy a történetben?
2012. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha egy pszichológus KOMOLYAN veszi a munkáját, akkor a problémás esetekkel nem csak a napi 8 órás munkaidöben foglalkozik, hanem 24 órán keresztül.


Képzeld el, hogy az illetö páciens esetleg öngyilkos lesz, mert nem segitett neki, akkor annak nem lesz következménye?


Azt viszont nem értem, hogy hogyan jön ide, hogy a nö egyedülálló vagy sem - ennek semmi köze a munkájához.

2012. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért pénzt adni túlzás. Lehet a pasi kapaszkodik belé, nincs más támasza. Egy idő után azért meg kellene szabni a határokat mert kihasználás lesz a vége.
2012. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igazából ennek komoly következményei lehetnek a pszichológust illetően. Megbízik az emberben. nem akarom felhozni, de muszáj. Ott van a nyáron történt rendőrségi pszichológus, Bándi Kata ügye. Szerintem snekinek nem kell részleteznem... szóval ez már túlzás szerintem. nagyon is!
2012. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy az orvos, miután letette az esküjét élete végéig a nap 24 órájában orvos. De azért vannak határok. A személyeskedést ki kell hagyni. A pénzadás már szerintem is túlzás meg ez az ugrálás, furikázás, stb. Ha túlságosan is kapaszkodik a páciens azzal megfosztja attól a lehetőségtől, hogy a saját lábára álljon mert ha úgy nézzük ez is egyfajta függés, mint az alkohol stb.
2012. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na jó, én a párja vagyok, azért próbáltam leírni tárgyilagosan, hogy ne egy társ szemszögéből tűnjön a kérdés, hanem Önök, kívülálló írjanak véleményt.

3 éve vagyunk együtt, ugyan nem élünk egy fedél alatt, de nálam néhány dolog kiveri a biztosítékot. Természetesen elfogadtam eddig is a munkáját, de ilyen még nem fordult elő, amióta ismerem. Úgy érzem, kezd elmosódni a határ a munka, meg a bizalmaskodás között, nem tudom, hova fog ez vezetni, de amik történnek, nekem már nem férnek bele abba, hogy a párom úgy dolgozzon vele, mint páciens.

Egy orvos sem vigyáz a betegére a nap 24 órájában, de a pszichológus, akinek másokra is oda kell figyelnie, nem töltheti minden napjának minden percét egyetlen betegével, megosztva vele a pénzét, a személyes dolgait. Legalábbis én így érzem, ezért sem akartam leírni, hogy ki vagyok, szimpla tényeket írtam, mert kíváncsi lennék, hogy Önök szerint ez mennyire elfogadható. Szerintem túlzásba viszi és aggódom a következmények miatt.

2012. nov. 19. 21:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tartozik a munkakörébe, és káros is!

Mivel ilyen területen dolgozom, tudom, hogy mit mond a szakmai etika, és a pszichológus-páciens közötti megállapodás.


A pszichológus segít a terápia során a páciensnek az önálló életvitel kialakításában.

A terápiás órán, órákon megbeszélik a teendőket, de az ÓRA KERETEIN BELÜL!

A munka a terápiás órákra korlátozódik, a páciens a pszichológust csak NAGYON indokolt esetben hívhatja fel, két óra között.


A pszichológus nem csicska, akit minden bajával ugráltathat a srác.


Más pszichológus azonnal leállította volna már a második ilyen eset után, mert az első még OK, mert nem tudta a srác, hogy hol a határ!


Ez nem így működik, a srác kihasználja, de a nő sem áll a helyzet magaslatán.

Durva játszma, rossz vége lesz!

Rosszul csinálja a nő.

2012. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet, ez már nem pszichológus-páciens kapcsolat, sokkal inkább nő-férfi kapcsolat. És akkor mi van? Ha nem vagytok férj és feleség, akkor miért a kifogás?
2012. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem természetes. És ezt a pszichológusnak tudnia kellene. Hisz most " tőle függ " a beteg. Durván kihasználja... Oké, hogy élete végéig orvos marad, de nekik is kell egy kis magánélet, főleg ilyen esetekben határt kell(ene) szabni. És, ha egyszer megunja az orvos, akkor mi van? Kiakad a beteg, ki tudja, mit csinál majd???

Le lehet pontozni...

2012. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy egyedülálló- e az orvos, annyiban számít, hogy vész esetén ott lehet, és segíthet, ha elfajulnak a dolgok...
2012. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!