Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusnak hogy illik...

Pszichológusnak hogy illik reagálnia, ha páciense öngyilkossági gondolatait osztja meg vele?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 16:54
 1/3 A kérdező kommentje:

Pedig már hogy megörültem, hogy 4-en is válaszoltak, erre tessék..:P


Azon a bölcsességen én is megütköztem, hogy "akarni is kell", mintha ez valami dicsőség, vagy verseny volna.. De hát mindegy is, mert a lényeg, hogy nem a kérdésre válaszolt.


Az érdekelne, hogy ha terápián valaki megosztja ilyen jellegű gondolatait, akkor a pszichológusnak hogy szokás reagálnia? Különösebben nem, csak bízzon benne, hogy az illető legközelebb is eljön, vagy kéne mondani pár jó szót, vagy ha esélyét látja, hogy ez bekövetkezhet, akkor elirányítani a megfelelő helyre?

2012. nov. 11. 15:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Felajánlhatja pl.,hogy bármikor elérheti őt terápián kívül is, ha ezek a gondolatok elhatalmasodnak.
2012. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

14 évesen a sulipszichológusnak számoltam be erről. Ő eléggé...megrémült. Egy depressziós tesztet töltött ki velem. Ekkor kérdezte (szerintem nem gondolta volna), hogy vannak-e öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim. Én azt mondtam, hogy igen. Ekkor kicsit megszeppent. Mélyebb levegőt vett, és gondolkodott pármásodpercig.


Aztán vitt a gyermekvédelmishez, akinél beszélgettem egy kicsit, amíg ő felhívta a szüleimet.

2012. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!