Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mettől-meddig tart a kullancsv...

Mettől-meddig tart a kullancsveszély, és mik a jelei a csípésnek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 12:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Mert most jöttem a futballpályáról,és elestem úgy hogy a füvön feküdtem. Tudom felelőtlen voltam....
2009. aug. 19. 12:17
 2/3 anonim ***** válasza:

A kullancs nem megcsip hanem a borod ala maszik es ott taplalkozik, a gazdatestbol, vagyis beloled.

De annyira kozel sem veszelyes, hogy most halalfelelmed legyen. akkora mint egy kicsi pok, de kulsore azert nem nagyon hasonlit ra, keress rola neten kepet(nem tudtam belinkelni.) szabad szemmel eszreveheto, es kullancsszedovel, esetleg csipesszel kitudod venni, de egyaltalan nem biztos, hogy van benned! ha kivetted fertotlenitsd kek szesszel es keszen is vagy, ha nem lesz lazad, fejfajasod, akkor semmi okod aggodalomra, ha megis akkor azonnal irany az orvos!

2009. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a "csúcsidőnek" vége, az áprilistól július végéig tart, de még októberig előfordulnak, én is szedtem már össze októberben kullancsot.

focipályán kb 0 a valószínűsége, h elkapsz 1et, a magas, nedvesebb füvet szeretik, az árnyékos, gazdag avarszintű erdőket.

2009. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!