Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az önbizalomhiány jelei?

Mik az önbizalomhiány jelei?

Figyelt kérdés

2011. okt. 31. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hisz abban, hogy képes megtenni valamit.

Mindig negatív áll hozzá a dolgokhoz, nem meri megtenni a lépéseket, hogy előrébb jusson, mondván,hogy ez neki nem megy.

Ha külsőre érted: nem mer belenézni a tükörbe, inkább kerüli azokat; mindig azt mondogatja,hogy ő milyen csúnya , rossz az alakja, ha belenéz a tükörbe csak egy csúnya valakit lát tele hibával, rosszul érzi magát a bőrében, mindig azon kattog az agya, hogy bárcsak szép lenne, és hogy ő miért nem lehet szép stb..

Valahogy ezek de még sokat lehetne írni-

2011. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Sokszor azzal is jár, hogy feszengve érzi magát sok ember között, ha olyan helyen van ahol sok ember van akkor úgy érzi, hogy mindenki őt figyeli és hogy mindenki a hibáját nézi, hogy mindenki csúnyának látja, ettől elkezd szorongani.
2011. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. okt. 31. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

magamból kiindulva,én is tömegben úgy érzem,mindenki engem néz és rólam beszélget,rajtam röhög,hogy milyen ronda vagyok,ha kilépek a lakásból,görcsöl a hasam és hányingerem lesz

és velem is ez van,amit az első írt,hogy ha valamit meg kell csinálni,azt gondolom,én úgyse tudom megcsinálni,túl béna vagyok hozzá,stb

és vanak még ilyesmi dolgaim,pl ha mások előtt tüsszentek,vagy köhögök,azt is kínosnak érzem

néha reggelente a buszon megmozdulni is alig merek,mert rettegek attól,hogy mások kiröhögnek

mondjuk attól,hogy megmozdulok gondolom senkit nem röhögnek ki,csak ez így bennem maradt,mert régen a suliba csúfolt egy srác és a barátai,és most még év elején egy busszal mentem velük,meg régebben is együtt jártunk iskolába,és mindig,amikor csak kisöpörtem a hajamat a szememből,vagy megnyaltam a számat,vagy ilyen kis apróságokat csináltam,elkezdtek röhögni és szólongattak,meg amikor leszálltam,ilyen hülye hangon utánam ordibáltak,hogy jössz vissza?! és erre azóta is emlékszem,és mostmár minden reggel egy rémálom,ha suliba kell menni


jó,ez most hosszú lett :D


14L

2011. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
régi, de nekem is ezek gyötrik az életemet, hosszú évek óta.. 24 éves vagyok, és a mai napig inkább vagyok egy kisegér, és rosszul vagyok, ha valaki rám néz pl az utcán.. akkor mindig azon agyalok, hogy tuti azért nézett rám, mert milyen ronda vagyok, ha elmegyünk egymás mellett, tuti utánam fordul azért, hogy megnézze, mennyire kövér vagyok, széles a csípőm stb.. én rettenetesen rondának, felesleges csődtömegnek érzem magam, szívem szerint állandóan egyedül lennék csak, meg persze a családommal:) de emberek között rosszul vagyok... és én is mindig attól félek, hogy bármit csinálok, kinevetnek, hogy mindenki engem néz, hogy mindenki az én hátam mögött súg össze..
2015. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl itt vagyok én. Kész önbizalom hiány az egész életem.

Most megyek haza busszal és inkább gyakorizok minthogy fel emeljem a fejem és rá nézzek bárkire is. Úgyis mindenki bámul engem érzem (rossz értelemben). Mikor fel szálltam, láttam hogy a többiek hogy néznek ki.. mindenki jobb/ szebb nálam nemtől függetlenül.

Suliba is folyamat szekálnak a kinézetem miatt. 157cm 55/56kg rengeteg..

márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!