Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jó ez a terheléses vércukor...

Jó ez a terheléses vércukor eredmény? éhgyomori vércukorszint: 5,9 mmol/l 120 perces: 4,2 mmol/l

Figyelt kérdés
Egy sima vérvételnél az éhgyomori vércukorszintem 6,2 mmol/l volt, ezért a háziorvosom eküldött erre a terheléses vizsgálatra. Akkor az éhgyomori vércukorszintem 5,9 volt, 2 óra múlva pedig csak 4,2. Inzulinszintet furcsa hogy nem nézték szerintem, és amikor megittam azt a cukros löttyöt itatott velem még 1 pohár sima vizet a vérvételes nő, lehet azért lett alacsonyabb az éhgyomori szinttől a 120 perces. Hétfőn tudom csak visszavinni az eredményem a háziorvosomnak, addig gondoltam megkérdezek itt olyanokat akik esetleg jártak ugyanígy vagy esetleg cukorbetegek, hogy ez jó eredmény vagy nem annyira...? Ja és ha számít valamit 26 éves férfi vagyok.:). Köszi...Sziasztok!
2012. dec. 7. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:
a 2 órával későbbi eredménynek a 4,2 nagyon jó, mert azt jelenti, hogy kiürült a cukor. A pohár vizet nem értem miért ittad meg, nekem elég sokszor volt már ilyen vizsgálatom és azt mondták ha nagyon szomjas vagyok ihatok max 2dl vizet, de sosem öntötték belém... ez fura. De a 4,2-es eredmény nagyon jó.
2013. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!