Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a gyomor röntgen?...

Milyen a gyomor röntgen? Saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az orvosom gyomor tükrözésre akart küldeni, de arra nem megyek, úgyhogy akkor a röntgent javasolta. Remélem ez is elegendő lesz.
2009. aug. 23. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
inkább USG
2009. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ott voltam, de nem találtak semmit, amit meg így nem lát, azt akarja megnézni röntgennel.
2009. aug. 23. 09:31
 3/12 anonim válasza:
A gyomor röntgen kevesebb információt ad a betegségről mint a tükrözés. A röntgenre éhgyomorra kell menni, ott adnak egy pohár báriumos vagy ánizs ízű löttyöt, amit meg inni kell úgy ahogy a doki mondja, közben röntgennel nézik hogy milyen képet ad a gyomor.
2009. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én annyira félek a tükrözéstől, hogy inkább vágják fel, de le nem nyelek egy csövet.
2009. aug. 23. 09:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hány éves vagy,mert az unokatesóm 15 éves,és elaltatták a gyomortükrözéshez.Nemtudom,mennyi idős korig altatnak a vizsgálathoz.Bár azt mondják annyira nem gáz,mint amilyennek gondoljuk.
2009. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát ha altatnak, úgy más lenne, végső esetben bevállalnám, ha a röntgen sem és semmi más sem mutatna semmit, és a fájdalom meg nem múlna. Amúgy a köldököm körül fáj, nem a gyomromban közvetlenül. Én már kicsit több vagyok, mint az unokatesód, 28 leszek. :) De azért holnap rákérdezek a háziorvosnál, hogy altathatnak-e engem is.
2009. aug. 23. 11:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Magánklinikákon kérés nélkül bódítanak vagy altatnak, bár ez elég sokba fáj. ismerősömnek csináltak bódításban gyomortükrözést, végigröhögte az egészet a bódítás hatására és semmit nem érzett.
2009. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szakmámba vágó kérdés!

Mindenek előtt tudni kell azt, hogy a gyomor elsdleges vizsgálómódszere a gyomortükrözés és ha jól tudom felnőtteken is végzik altatásban, de ahhoz anestesiológus szakvéleménye kell.

A gyomorröntgen egy jóval információszegényebb, elavultabb módszer. Ahogy az előttem író mondta vagy báriumos, vagy ánizs ízű kontrasztanyagot kell inni és úgy csinálják a vizsgálatot. A kontrasztanyag megválasztása attól függ, hogy van-e olyan szakasza az emésztőtraktusnak, ahol a kontrasztanyag kijuthat.

Ez az anyag beleül a gyomor redőzetébe és képet ad a gyomor nyálkahártya állapotáról. Illetve figyelhetik azt is, hogy milyen sebességgel ürül a gyomor.

Ha a betegség kiderítésére elegendő a röntgen is, akkor javaslom, hogy először arra menj el, ha nem elég, akkor sajna az endoscopia marad.

Bár általában inkább kellemetlennek mondják, mint fájdalmasnak.

2009. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és az USG, mint ultrasonogáfia, azaz ultrahang, nem látja a gyomrot.
2009. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én nem is a fájdalomtól félek, azt kibírom. Hanem van egy igen idétlen mániám, mégpedig, hogy rendkívül érzékeny vagyok arra, ha a számban matatnak, mert egyből öklendezek. Semmitől sem félek jobban, mint a fül-orr gégész és (nevetséges, de így van) attól is, ha a torkomat nézik pálcikával. Múltkor a fül-orr gégésznek kirángattam a kezét a számból. Ezek után elképzelni sem tudom, hogy én egy csövet lenyelek. Ha altatnak, úgy talán oké lenne.
2009. aug. 23. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!