Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megteheti a háziorvos azt,...

Megteheti a háziorvos azt, hogy éjfélig rendel? És aki ezzel nem elégedett, hol jelentheti a panaszt?

Figyelt kérdés
A háziorvosom egy katasztrófa! 13 órakor kezdődik a rendelés, de már fél 12-kor oda kell ülni, hátha akkor talán jut sorszám. Kiteszi az aszisztens a sorszámot, de az orvos utasítására csak 7-et! Hiába van ott az ember jóval a rendelés előtt, nem jut sorszám. Na akkor mégis marad a sorszám nélküli várakozás. Esetemben nem egyszer fordult elő, hogy éjfél után mentem haza, egyszer a 8-as számmal. Szeretném jelenteni, de a betegjogi képviselő elérhetőségét már beszedték, pedig régen kint volt. Megértő vagyok, várni mindenhol kell, azzal nincs gondom. Na de egy egész műszakot ott tölteni? Arról nem is beszélve, hogy 20-ból egyszer ér be a rendelési időre, mert 1-1.5 órákat késik. Ma is jártam ott, igaz, csak kisérőként, az aszisztens azt mondta az 5-ös sorszámú betegnek, hogy 19 óra előtt ne menjen le. HÁT NORMÁLIS EZ??
2012. dec. 20. 15:07
 1/6 anonim válasza:

a betegjogi képviselőket megtalálod itt:

[link]

2012. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán azért késik, mert háznál látogatja a betegeket! Vagy nem csak egy körzetet lát el. Nagyon sok háziorvos túlterhelt. Gondolod, hogy neki jó, ha éjfélig kell rendelnie?
2012. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, te belegondoltál már abba, hogy nem azért rendel éjfélig, mert neki az annyira marha nagy buli? hanem mert agyon van pl. terhelve? Hogy több körzetet lát el? Ha tájékozódnál, tudnád, hogy praktizáló orvosokból borzasztó a hiány, mert a friss orvosok vagy orvoslátogatónak mennek 5x annyi pénzért vagy eleve külföldre. A többi meg vagy átképzi magát. Az a minimális hányad meg folytatja a praxist. Egyelőre annak is örülhet az ember, hogy nem az utcán pusztul el és akad, aki ellátja. Igen, ez Mo. jelenleg, ez pedig NEM az orvos hibája. Jelentkezz át másik körzetbe, ha ezt nem tudod vállalni. Én sem a saját körzetemben járok orvoshoz.
2012. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A háziorvosod bármikor lecserélheted.


Az én háziorvosomnak is érdekes stílusa van, kicsit Dr. House-osan bunkó, egyszer aztán kiosztottam, kulturáltan elmagyaráztam neki hogy legalább annyira iskolázott vagyok mint ő, úgyhogy ne érezze magát szellemi fölényben. Ezen teljesen kiakadt és haza ment rendelés közben. Másnap hívtam a rendelést hogy ha a doki megsértődött volna az előző napiak miatt, akkor szívesen választok új orvost. Az ápolónő elnézést kért a doki helyett. Azóta semmi gondom sincs a dokival, arról hogy jó szakember, meggyőzött az, hogy húgomnál nagyon jól diagnosztizált egyszer egy elég ritka (nem túl vészes) betegséget és a korai felismerés miatt nem okozott ez nagyobb gondot nála.

2012. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben a rendelés azért tart olyan sokáig, mert folyton a pletyka megy. Engem a halott anyámról kérdezgetett. Az ő dolga az lenne: bemegy a beteg, elmondja a panaszt, ő pedig beutalja vizsgálatra, vagy felírja a gyógyszert. Érdekes, hogy ebben a rendelőben rajta kívül még 2 orvos rendel, soha nem ülnek náluk tömegek és a rendelés addig tart amíg ki van írva. Annyit vállaltak, amennyit elbírnak. Ha neki nem élvezet éjfélig rendelni, akkor egy átlagos betegre pl.megfázás, hasmenés stb... bőven elég negyed óra. Mégis 1 óra 1 beteg pontosan a pletyka miatt.
2012. dec. 21. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor menj át másik orvoshoz. Egyik orvos ilyen, másik olyan. Van akinek a stílusa elviselhetetlen, viszont kiváló diagnoszta. Másik kedves aranyos, de nem ismer fel egyszerűbb eseteket sem, mindent az aktuális járványra fog.

Válts háziorvost ha nem vagy elégedett.

2012. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!