Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik akkor ha perforál...

Mi történik akkor ha perforál a vakbelem és beveszek egy széntablettát?

Figyelt kérdés
majdnem megtörtént, csak kiváncsi vagyok javítottam vagy rontottam volna e az állapotomon.
2012. dec. 24. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem oszt, nem szoroz. A hashártyagyulladás létrejöttében a béltartalomban lévő baktériumoknak van szerepe illetve a bomló anyagoknak. Valamint ,ha ekkor veszed be amikor perforál az még le sem jut odáig / vagy 4 m-es bélszakasz addig, ha nem több/ már meg vagy műtve.
2012. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha perforál a vakbeled, hívd a temekezésieket.
2012. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi. A széntabletta méregtelenít, nem sebet forraszt.
2012. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem vártam hogy sebet gyógyítson, a tabletta pedig 1 nap híján eljutott a hasüregbe mert 3napig feküdtem vírusos fertőzés tüneteit mutatva (+láz nélkül) és csak a 3. napon műtöttek meg amikor már a hasfal is kezdett keményedni. csak arra voltam kíváncsi hogy a hasüregben milyen reakciókat váltott volna ki.
2012. dec. 24. 20:22
 5/9 A kérdező kommentje:
de lehet hogy eljutott volna mert a béltartalom legkésőbb! 4 nap alatt ürül ki. amúgy ez a perforáció mennyire kockázatos? nekem nem tűnt annak persze ennyire még soha nem fájt semmim meg minden de azért nem haláltól azért messze álltam. remélem... :)
2012. dec. 24. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig elég veszélyes, ugyanis a bélbaktériumok és a béltartalom kijutnak a hashártyára, ami ha begyullad, életveszélyes, vérmérgezést is kaphatsz, és nagyon nagyon nehéz onnan embereket visszahozni.
2012. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
savós felülete azért van akkor a hashártyámnak hogy elölje azt ami odakerül? igen antibiotikumot kaptam rendesen de az mondjuk a kaki ellen nem igazán hat szerintem :D meg azt nem értettem hogy elvileg ez nem kéne egy fájdalmas dolognak lennie ennek ellenére, és fájdalomcsillapítók ellenére is irigyeltem az aranyér műtétes embert. habár az lehet hogy azért volt mert sokáig voltam bent és lehet hogy a szervezetem hozzászokott a fájdalomcsillapítókhoz. igazi kaland volt! el is határoztam hogy orvos leszek ^^
2012. dec. 27. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
A savós nem egyenlő azzal, hogy savas, úgyhogy nem azért ilyen, hogy elölje, ami odakerül... hiszen normális körülmények között nem is kerül oda semmi :) Az orvosihoz meg hajrá, én is oda járok, és a legjobb döntés szerintem :)
2012. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sokat kell tanulni de rájöttem hogy tudni szeretek tanulni meg nem utálok nem azért megyek oda mert hű de nehéz hanem mert segíteni szeretnék az embereken. sajnos el is antiszockodtam az utóbbi időmet és nem hívtak sehova szilveszterezni :D nembaj majd tanulok :D amúgy is az eletbiosznak és az emelt kémiának átlagban legalább 80%-ban kell sikerülnie. szóval its my only chance to proove. amúgy is most fordul körbe a föld a nap körül most akokr rúgjak be? igaz hogy a pote-n durvább az anat mint a soten?
2012. dec. 30. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!