Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kezdődő gerincsérvre milyen...

Kezdődő gerincsérvre milyen gyógymódokat ismertek?

Figyelt kérdés
kezdődő gerincsérvem van ! az orvosom szerint lehet ,hogy műteni kellene !!! de azt nem tehetem meg mivel egyedül élek és építőiparban dolgozom! tehát nincs aki eltartson 6-8 hónapig amíg nem emelhetnék semmit ( és ezt amúgy sem engedném meg senkinek ) !tehát a műtéten és egyéb ócska orvosságokon kívül keresek gyógymódot ! gondolok itt először akupunktúrára vagy valami hasonló gyógymódra ! tudtok valami okosat mondani ? köszönöm !!!

2012. dec. 26. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nincs más gyógymód ,mind a kiméletesebb

munkában eltötött idő .A hajlott gerinccel való emelgetések mellőzése.Az nehezebb emeléseket guggoló helyzetből kell megemelni .Ami egyszer elkopott az elkopott.

A műtéttel is csak korrigálás van ,és nem meggyógyitás .

A gyógyszerekkel is csak tüneti kezelések,a fájdalmak egyhitése .Én is gerincbeteg vagyok .

2012. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szóval azért van valami esély némi javulásra, ha még nem kiszakadt sérv. A gerincnyújtás segít. Súlyfürdő. Gerincpad használata, persze ellenőrzött körülmények között. a fájdalmat ki tudja lőni a Mckenzie torna. Jó gyógytornász csodát tesz. Súlyfürdőre, tornára én is jártam, mindez Sztk keretek között. Teljesen jól vagyok, pedig nem kezdődő gerincsérvem van. Műteni amúgy sem kezdődő sérvet szoktak.
2012. dec. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!