Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak addig, amíg nem...

Mit csináljak addig, amíg nem kapok időpontot? Milyen házilag ismert gyógymódokat ismertek, amivel legalább a tünetek enyhíthetők? Most szódabikarbónás fürdővel próbálkozom.

Figyelt kérdés
Vajdasági vagyok, és nálunk akár meg is halhatsz, annyira nem foglalkoztatja az orvosokat, hogy mi van az emberrel. Már két hete próbálok bejelntkezni a nőgyógyászhoz, de fel sem veszik a telefont. Amikor meg személyesen mentem el párszor, akkor visszaküldtek, hogy telefonon kérjek időpontot. Hüvelygombám van, ellenőrzésre kellene mennem, de már tudom, hogy az előző kezelés nem segített, mert most már túrós váladék is van, valamint iszonyat viszketek, szúr is pisilés közben, és iszonyat éget. Még ülni is kellemetlen, nem hogy munkahelyen dolgozni. A telefonban azt mondták, hétfőn próbálkozzak bejelentkezni. Ha nem most lennék túl egy lakásfelújításon, és lenne rá pénzem, azonnal magánrendelőbe mennék, de jelenleg elvitte az összes pénzem a ház rendbetétele. Ráadásul full stresszel is a dolog, hiszen nem csak itt egy a fránya gomba, hanem még hülyére is vesznek. Akinek volt már, tudja milyen! Még az első hüvelygombámnál, középiskolás koromban, szódabikarbónás fürdőt javasolt a doki. Akkor még szűz voltam, így csak Canesten krémet kaptam, meg antibiotikumot. Most hüvelytablettát kaptam, meg még egy darabos kapszulát, de nem sokat használt. Megőrülök már ettől az érzéstől, és még csak hétfőn lehet állítólag bejelentkezni..

2012. szept. 22. 05:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A patikában lehet kapni vény nélkül Betadine kúpot. Egy hétig használod esténként, ha nagyon makacs a fertőzés, akkor két hétig is lehet. Utána veszel szintén recept nélkül kapható Protexin Gynophilust, vagy hasonló probiotikumot, azt szintén egy hétig esténként felhelyezed, és a fertőzésnek nyoma sincs. Próbáld ki, én ugyanígy voltam, itt csonka-Magyarországon sem olyan jó a nőgyógyászati ellátás, én sem kaptam időpontot, sorra kerülni meg nagyon sok idő. Kénytelen voltam magamat kezelni.
2012. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én házi praktikám ilyenkor: pamut bugyi ( nem tanga), tiszta vizzel és szódabikarbonáttal naponta többször megmosom, és addig hagyom rajta, mig birom-mert nagyon tud csipni. Fontos, hogy a törölközőt, bugyit magas hőfokon mosd ki utána, mert a gomba megtelepszik, és hamar visszakerül oda ahova nem kéne. Ha igy sem szünik akkor Nistatin-t szedek, napi 3xor és igy 2-3 nap alatt nyoma sincs nálam a gombának :)
2012. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jah és rengeteg folyadékot iszok, amennyit birok, és nem eszek semmi édeset ( mert azt szereti a gomba) (előző voltam)
2012. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!