Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB-kártyával nem jár a társada...

TB-kártyával nem jár a társadalom biztosítás? FONTOS!

Figyelt kérdés

A fiam nem kapta meg a rehabot,mert nem tudott igazolni 1095 napot amíg társadalmi biztosított volt.

Volt neki TB kártyája,de az nem jelentette azt ,hogy TB biztosítás járna.Csak ingyenes orvosi ellátásba részesülőnek számított.Ezért nem kap pénzt hiába ítélték meg neki a rehab ellátást,ami 40%.

Kérdésem még az lenne,hogy én eddig le voltam %-olva most kapok rehabilitációs pénzbeli ellátást.Egy dologba nem vagyok biztos,hogy ez idő alatt a TB kártya mellett biztosított vagy csak orvosi ellátásra vagyok jogosult.

Nem szeretnék én is pofára esni 3 év múlva,hogy nem kapok semmit.


Ezt olvastam,de nem találom sehol. vagy értelmezni nem tudom.

[link]



2012. dec. 27. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Apám is így járt. Ha hivatalosan dolgozott, akkor biztosított. Az mellékes, hogy nem tudott dolgozni a betegségétől... szemét állatok...
2012. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jogszabály úgy szól, hogy a jogosultságot megelőző 5 éven belül szükséges 1095 nap biztosítási jogviszony, - azaz munkaviszony, vagy egyéb, munkavégzésre irányuló jogviszony,amely alapján Tb. járulékot vonnak a jövedelemből, és azt a foglalkoztatónak is meg kell fizetnie az alkalmazottja után. Kizárólag ebben az esetben jogosult a Tb. pénzbeli és természetbeni ellátásaira is (a természetbeni ellátás jelenti az orvosi ellátást és bármely egészségügyi szolgáltatást). Ha csak eü.járulékot fizetett, az kizárólag eü. ellátásra jogosította, pénzbeli ellátásra nem. A Tb. ellátásainál a jogszabály által előírt jogosultsági feltételeknek egy időben kell teljesülniük, ami azt jelenti, hogy pl.: öregségi nyugdíj esetén nem elég betölteni a nyugdíjkorhatárt, meg kell lennie a 40 év szolgálati időnek is, és az előzetes járulékfizetésnek is teljesülnie kell.

Ugyanez van a Rehab. ellátásoknál is. (Önmagában az orvosszakértői vélemény a munkaképesség-csökkenésének mértékéről nem elég, ha nincs annyi szolgálati ideje, jövedelme a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül,ami alapján az ellátást folyósítani lehetne).


A fentiekből következik a válasz a második kérdésre: amennyiben megkapja valaki a rehab. ellátást, az azt jelenti, hogy egy időben teljesültek az ehhez szükséges feltételek (különben nem állapították volna meg), és ilyen esetben az egyén teljes körűen biztosítottnak számít.

2012. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!