Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 10 éve legalább, hogy nincs...

10 éve legalább, hogy nincs bejelentett munkám. Sőt fekete munkám sincs. Beteg vagyok, de mivel a TB-t nem fizettem, mert nincs miből, több százezer Ft-os tartozásom is van. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Eddig mindig elláttak, mert a hibás rendszer miatt nem veszik észre valamiért, hogy nem érvényes a TAJ kártyám. Pillanatnyilag sincs munkám, de betegségem miatt járnom kéne kezelésekre. Nincs már pofám érvénytelen TAJ-jal menni, arról nem beszélve, h így csak nőni fog a már így is piszok nagy tartozásom. A TB-nél vajon van valami lehetőségem, hogy megoldást találjak, hogy ellátásom is legyen, meg megoldódjon meg a tartozásom is rendeződjön? Tanácsot szeretnék kapni, hogyan oldjam meg, merre induljak, anélkül, hogy meglincseljenek a TB-ben . Köszönöm előre is. Kata

#tartozás #MUNKANÉLKÜLISÉG
2012. dec. 30. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező. Tudod nem kellene a betegségedre fogni a hanyagságod. A városházán-vagy tanácsházán(ahogy tetszik) lehetett volna annó igényelni azt hogy a TB-det fizessék helyetted. Még most se késő. A tartozásod ettől függetlenül megmarad.
2012. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A családomon belül úgyanez a helyzet és a NAV(Nemzeti Adóbevallási Hivataltól)tól kaptak most egy papírt,ahol azt kérdték levélben hogy szerezenek be megfelelő hivatalos lapot és ott korrigáljuk/ják ezt.Nem tudom mi lesz,de most úgy néz ki mindenkinek utána akarnak nézni aki valaha is bejelentett munkával rendelkezett és be akarják hajtani az elmaradásokat.Az én rokonom nem járt dokinál,szóval nem vette az egészségügyet igénybe,ő is fél mi lesz.Nem vagyok rassziszta de gondolom hogy a kisebbséget azt nem fogják zargatni,vagy tartozást,pénzt behajtani,csak a csoró magyaron.Sorry,de ez így szokott lenni.Rokonomék is alíg élnek meg,nem tudja mi lesz,fél nagyon.Lehet hogy részletre lehet majd a tartozást törleszteni.
2012. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti író vagyok ismét,pár infot kaptam azóta,teháta rokonomtól megtudtam hogy neki 2002.-ben szünt meg a munkahelye és azóta nem volt bejelentett állása,csak fekete és tövényt hoztak hogy 2007-től kell a bejelenentett munkával rendelkezőknek is maguk után tb-t fizetni.Mint írtam a Nav-tól kaptak egy papírt,amin felhívták a figyelmünk hogy a rendszerük alapján nincs érvényes tb-jük,több oldalas volt a levelük,ahol ki kellett választani mi okból fordult ez elő és ha kiválasztottad akkor ott szerpelt hogy a NAV-tól milyen kód számú lapot kell beszerezni azt kitölteni és elküdeni vissza a NAV-hoz, amit ki kellett tölteni(születési név,idő,hely,anyja neve,tb száma,adó száma,mikortól kellett volna maga után tb fizetnie,ez persze másképp volt megfogalmazva,lakcím,levelezési cím,mobil száma,kisbetűkkel ott szerepelt hogy a kitöltött lapról másolatott kell készíteni és azt elküldeni nekik az eredetin kívül,meg magunknak is megtartani egyet róla,mi ezt elrontottuk nem vettük a kisbetűt észre és ezért kaptunk egy lapot mit rontottunk el és hogy újból töltsünk ki és küldjük be hozzájuk.Így másodjára amikor ki kellett a NAV-hoz menni a megfelelő lapért már 3-at kértünk,ha elrontanánk ne kelljen megint futni.A lényeg,hogy mi beírtuk hogy a rokonoméknak 2002.02.21 től kellett volna tb-t fizetnie(mint írtam 2007-től kellett törvényileg maga után fizetnie)és 1 héten belül a NAV-tól kaptunk egy levelet,ahol az általunk kitöltött másolatot visszaküldték és a 2002-től áthúzták és átírták 2012-re,így fellélegeztünk,hogy akkor remélhetőleg csak akkortól kell majd tb-t visszamenőleg törleszteni,de rá egy hétre meg megint jött egy levél és ott részszámlák jöttek,de csak a 2013-as évre vonatkozóan,12 db csekk jött amit te töltesz ki,szóval csak ezt az évet kell fizetni eddig,remélem ez így is lesz és ne fog még levél jönni,hogy esetleg a korábbi tartozások miatt.De szerintem ha azt is be akarták volna tartani akkor kaptunk volna azokról az évekről is részszámlát.Remélem segítettem valamennyire.
2013. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!