Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sürgősségi szakápoló OKJ...

Sürgősségi szakápoló OKJ képzés hol van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan el jön a tovább tanulás ideje, szeretnék sürgősségi szakápoló lenni. Láttam már Budapesten egy sulit de azzal az a problémám, hogy nagyon messze van mert én Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lakom és fizetős is volt. Találtam már a debreceni egyetemnek is ilyen felnőtt képzését, de az 2011-ben volt, és azt nem tudom hogy a 2013/2014-es tanévre indítanak-e. Olyan sulira gondolok ami nem 11 hónapos hanem 2 éves. Ha valaki tud itt a közelemen ilyen sulit az kérem segítsen.


Bocsi, hogy rossz helyre írom, de hátha itt valaki tud válaszolni


2013. jan. 2. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ápolo okj 3 éves akárhol is, azzal már mehetsz. Mentőszakápolo okj pedig 2 év ráépóülés az is jó.
2013. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%
A sürgősségi szakápoló ráképzés, előtte ahogy írták elkell végezni vagy a 3 éves ápolóit, vagy mentőápolóit. Utána mehetsz erre. Viszont így gyakorlatilag több ideig tanulsz mintha főiskolán végeznél el egy diplomás ápolós vagy mentőtiszti képzést, és csak egy OKJ-d lesz. Pl. diplomás ápolóként lehetsz sűrgősségin is ápoló. A dipl. ápoló képzés Nyíregyen is van, 4éves.
2013. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! :)
2013. jan. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!